súvislosti sme oslovili predstaviteľov politických strán, ako vnímali vládny odpočet.
R. ŠEPTÁK, SNS: "Vládny odpočet chápem ako zhodnotenie uplynulého štvorročného obdobia. Podarilo sa prvýkrát, že táto vláda mohla štyri roky fungovať. Nemyslím si, že išlo, ako hovorí opozícia, o defilé úspechov. Odpočet plnenia vládneho programu bol riadne zaradený do programu schôdze NR SR. Fakt, že vystúpenia členov vlády trvali veľmi dlho, je podmienený počtom 14 ministrov. Vyhodnotené boli nielen úspechy vlády, ale aj to, čo sa mohlo urobiť lepšie."
L. NAGY, SMK: "Bol to neopodstatnený chválospev tak, ako to robili bývalí stranícki papaláši pred rokom 1989. Namieste je však žalospev, a nie chválospev. Podľa nás je krajina minimálne v takom zúfalom politickom a hospodárskom stave ako v roku 1989. V každej normálnej krajine pri takomto odpočte predseda vlády prednesie základný prejav a potom vystúpia minimálne predstavitelia poslaneckých klubov a všetko sa deje verejne pred televíznymi kamerami. Piatkové niekoľkohodinové vysielanie STV o činnosti vlády naplnilo účel, išlo o predvolebnú kampaň strán súčasnej vlády."
J. BUDAJ, DU: "Vláda urobila ešte naposledy z parlamentu svoju podnožku a z STV hlásnu trúbu pre svoju volebnú kampaň. Odpočet vlády zostal zatiaľ hluchý k argumentom opozície. Myslím, že samochvála HZDS tak či tak nepredbehne bývalých komunistov z predošlého režimu. HZDS by si malo pripomenúť, že chválenie seba samých a umlčovanie kritikov nepresvedčilo ľudí v minulosti a nepresvedčí ani dnes."
J. FIGEĽ, KDH: "Vítam odpočet vlády, lebo sme sa ho dožadovali. Bol však nasmerovaný na volebnú kampaň, nie na zhodnotenie situácie. Reálny obraz je obraz aj s problémami o zadlženosti hospodárstva, problémoch v privatizácii, ktorá zmenila Fond národného majetku na fond národného dlhu."
Gy. BÁRDOS, SMK: "Išlo o predvolebnú kampaň v STV, ktorú si hradili sami občania, a nie iba priaznivci HZDS."
Autor: sp