Beckham sklamal trénera, snúbenicu i celé Anglicko

LONDÝN (ČTK) - Po vydarenom zápase s Kolumbiou bol David Beckham dosadený do roly toho, ktorý vloží hre Anglicka víťazný ráz. Osemfinálový zápas s argentínskymi futbalistami mnohých presvedčil, že mladík z Manchestru United do tejto úlohy ešte nedorástol

. Za odplatu faulu Diegu Simeonemu dostal červenú kartu a bez dvoch minút kompletný druhý polčas a celé predĺženie nechal Angličanov bojovať v oslabení. Zarmútil tak nielen trénera Glena Hoddla, ale príliš sa nepredviedol ani pred svojou snúbenicou Victoriou Adamsovou, členkou skupiny Spice Girls, ktorá sedela v hľadisku.

Hoddlovi nabúral Beckhamov výstrelok hernú koncepciu, takže musel obetovať útočníka Alana Shearera pre defenzívu. Tréner potom musel vedľa dvadsaťtriročného hriešnika upokojovať i Davida Battyho, smutného po nepremenenom pokutovom kope, ktorý poslal mužstvo predčasne domov. Zdrvený Beckham si musel kalich horkosti dopiť do dna, keď sa v mixzóne prebíjal húfom novinárov. I keď štyridsaťjedenročný Hoddle nemieni chybu „Spice Boya“ nijako ospravedlňovať, odmietol urobiť z Beckhama obetného baránka. „Nemôžeme všetku vinu zvaľovať na neho,“ nabádal. „Napriek tomu si myslím, že keď by bol počet hráčov vyrovnaný, vyhrali by sme,“ neskrýval sklamanie z červenej karty anglický kouč.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Nároční anglickí fanúšikovia však s Beckhamom žiadne zľutovanie nemajú. Prehrou totiž utrpela národná česť a účty s Argentínčanmi za semifinálovú prehru z MS v Mexiku zostávají nesplatené. Zápas sledovala buď doma, alebo v obľúbených „puboch“ viac než polovica Britov.

V jednej z krčiem v južnej časti Londýna by asi Beckham len tak nevyviazol. „Je to všetko jeho chyba,“ ozývalo se od jedného stola. „Stratil som reč. V jednej chvíli som veril, že postúpime. Mali sme nastúpiť bez neho,“ znelo z druhej strany.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 670
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 453
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 733
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 400
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 445
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 617
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 966
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 206
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu