Medzinárodná ratingová agentúra Fitch IBCA v utorok varovala, že recesia domácej ekonomiky Japonska, nízke ceny akcií a oslabený jen vytvorili zložité problémy v bankovom sektore, pričom by mohli ohroziť aj úverový rating krajiny AAA. Kľúčový japonský akciový index Nikkei-225 poklesol o 1,66 % a naďalej podkopáva dôveru obchodníkov v jen. Obavy z novej intervencie centrálnej banky však spomalili pokles jenu, keď obchodníci si pozorne všimli varovania finančného diplomata krajiny Eisuke Sakakibaru pred podceňovaním schopnosti Tokia oživiť rast. Dolár skončil nakoniec na trhu v New York na úrovni 139,35 JPY/USD, oproti pondelkovému záveru 138,12 JPY/USD. Voči marke sa dolár posilnil z 1,7935 na 1,8017 DEM/USD. V stredu dolár vzrástol o dva jeny na svoju najvyššiu úroveň odvtedy, čo Japonsko a USA spolu intervenovali minulý týždeň na devízovom trhu v prospech jenu. O pokles japonskej meny sa pričinili aj obchodníci, ktorí spochybnili potenciálny vplyv plánov Japonska na oživenie svojich krízou postihnutých bánk. Dolár sa zvýšil s pomocou britskej libry aj voči nemeckej marke, keď sa libra v očakávaní vyšších úrokových mier v krajine posilnila voči marke.
Bez zverejnenia konkrétnych opatrení na vyriešenie problému zlých úverov japonských bánk, ktoré sa odhadujú na 600 až 700 mld USD, sa dolár bude podľa dílerov naďalej obchodovať v rámci negatívnych makroekonomických podmienok, ktoré dlhodobo oslabujú japonskú menu. Dolár v stredu nakoniec skončil na úrovni 141,23 JPY/USD oproti utorkovému záveru 139,25 JPY/USD. Voči marke dolár vzrástol z 1,8020 na 1,8035 DEM/USD. Japonskí politickí predstavitelia diskutujú o implementácii programu „bridge bank“, ktorý by chránil zdravších dlžníkov pred potenciálnym zlyhaním komerčných bánk.
Podľa jedného z čelných predstaviteľov Liberálnej demokratickej strany Seiroku Kajiyama by sa mal počet japonských bánk znížiť o polovicu. Zníženie by vyriešilo problém nadkapacity v sektore a zvýšilo by konkurenciu. Trhy zároveň očakávajú výsledky volieb do hornej komory parlamentu v Japonsku, ktoré sa uskutočnia 12. júla. Obchodníci začali nakupovať doláre za jeny po vyhlásení amerického viceministra financií Lawrenca Summersa. Ten potvrdil, že intervencia síce vytvorila príležitosť pre Japonsko na zavedenie reforiem, tá však nebude trvať donekonečna. Dolár zaznamenal vo štvrtok rast voči japonskému jenu vďaka obavám, že Tokio nebude pripravené uskutočniť ekonomické reformy. Voči marke však poklesol pre chýry, že zahraničná podpora zastaví finančnú krízu v Rusku. Dolár skončil s prírastkom takmer 1 jen, pričom dokázal prekročiť psychologickú úroveň 142 JPY, a to po prvý raz odvtedy, ako USA a Japonsko minulý týždeň spojili svoje sily v rámci intervencie na podporu jenu. Po tom, ako predstavitelia USA apelovali na Japonsko, aby zrealizovalo nové opatrenia na zníženie daní, dílerov sklamali vyhlásenia japonského premiéra Rjútaró Hašimota, že nedávne zníženie daní podporí ekonomiku. Zároveň však naznačil, že toto zníženie nebude musieť byť permanentné. Hašimoto tiež prejavil neochotu nútiť banky odkryť všetky úvery, ktoré si vyžadujú monitoring. Popoludní však zavládla na trhu extrémna nervozita pre správy, že Federal Reserve Bank predávala doláre.
Nemecká marka bola podporená chýrmi, že Medzinárodný menový fond poskytne Rusku úver 670 mil. USD, ktorého poskytnutie bolo nedávno zablokované. Ekonomická situácia v Rusku má veľmi veľký vplyv na marku, pretože Nemecko má v Rusku značné investície. Dolár skončil voči jenu na 142,07 JPY/USD, čo predstavuje rast zo stredajšej úrovne 141,30 JPY. Voči marke dolár poklesol na 1,7985 DEM/USD z úrovne 1,8025 DEM. V piatok dolár vzrástol voči nemeckej marke zasiahnutý obavami, že ruská finančná kríza by sa mohla ešte zhoršiť. Voči jenu dolár poklesol uprostred správ, že centrálne banky sa čoskoro pokúsia stabilizovať japonskú menu. Len jeden deň po tom, čo MMF súhlasil s odblokovaním finančnej pomoci Rusku vo výške 670 mil. USD, rubeľ zaznamenal pokles a domáce úrokové sadzby sa zdvihli v obavách, že reformy by sa mohli zastaviť. Ruská centrálna banka v piatok zvýšila svoju kľúčovú úrokovú mieru o 20 % na 80 % s účinnosťou od pondelka. Devízoví obchodníci však zostávajú ostražití, pričom investujú svoje fondy do dolárov, ktoré sa považujú vzhľadom na blízke prepojenie Nemecka s Ruskom za bezpečnejšie investície ako marky.
Dolár nakoniec vzrástol voči marke na 1,8090 DEM/USD, oproti štvrtkovému záveru 1,7980 DEM/USD. Voči jenu dolár poklesol z 142,07 na 141,98 JPY/USD, keď na začiatku dňa zaznamenal celodenné maximum 142,90 JPY/USD.