ský zdôraznil, že niet východných alebo západných bezpečnostných štandardov pre atómové reaktory, existujú len "medzinárodné". Nezastáva názor, že reaktory sovietskeho typu WWER predstavujú pre Európsku úniu nejaký problém, povedal kresťanskodemokratický politik. Ak by tomu bolo tak, vyčkalo by Slovensko na to, čo urobí Európska únia s podobnými elektrárňami v Českej republike a Maďarsku po prijatí týchto dvoch krajín do únie. "Potom by sme ich napodobnili," povedal Čarnogurský. "Ako politický problém sú Mochovce na Slovensku na 27. mieste," vyhlásil.
Podľa mienky slovenskej strany je energia vyrobená v Mochovciach nákladovo najlepším variantom pre Slovensko - informuje APA. Prebudovanie "atómky" na plynovo-parnú elektráreň by ešte zvýšilo závislosť v zaobstarávaní energetických zdrojov od Ruska. "Odhliadnuc od toho, že je našou vecou, za akú cenu vyrábame elektrický prúd," povedal Čarnogurský na adresu kritikov.
Slovenský opozičný politik však podrobil ostrej kritike Mečiarov prístup voči Rakúsku a vytkol mu "aroganciu". Nebolo správne držať pod zámkou niektoré podklady, ktoré si Rakúsko žiadalo. Keby bol on šéfom vlády, "nedržal by bezpečnostnú správu o Mochovciach v tajnosti, ale by ju uložil v Internete".