Občania SR potrebujú na cestu do Tuniska cestovný pas platný najmenej 6 mesiacov po dátume splatnosti. Ak cestujete organizovane so slovenskou cestovnou kanceláriou, vízum nepotrebujete. To je potrebné iba pri individuálnej ceste alebo ak idete prostredníctvom cudzej CK. Pred vstupom do krajiny vypĺňate vstupnú kartu s osobnými údajmi pre políciu. Pri spiatočnej ceste treba odovzdať druhú časť karty. Osoby staršie ako 17 rokov môžu bez cla doviezť veci osobnej spotreby, ďalej najviac 400 cigariet, 100 cigár, 1 l alkoholu nad 25 %, 2 l alkoholu pod 25 %, fotoaparát, videokameru, bežné športové potreby, ako bicykel a pod.
DOPRAVA: V uliciach miest sa dodržiava najmä pravidlo pravej ruky, a to platí aj na okruhu. Prikázaná rýchlosť: v uzavretých osadách - 50 km/h, na ostatných cestách - 90 km/h, na autostrádach 110 km/h. Najvyššia rýchlosť sa prísne kontroluje a prekročenie sa trestá pokutami od 50 do 500 dinárov. Prenájom áut je veľmi bežný, vybavia ho na každej recepcii. Podmienkou je vek aspoň 21 rokov.
PODNEBIE: Priemerná teplota v lete je 25-28 st. C, v zime 16 st. Najhorúcejší je august, keď by sa starší ľudia cestovaniu mali vyhnúť. Večery bývajú aj v najteplejších mesiacoch chladnejšie - okolo 19 st.
PENIAZE: Používajú sa tuniské dináre, jeden dinár sa rovná približne 30 Sk.
JEDLO: Strava sa tradične skladá z množstva zeleniny, olív, rýb, kuracieho, baranieho alebo hovädzieho mäsa. Bravčové mäso sa bežne v strave neobjavuje, podáva sa iba cudzincom na požiadanie. Tuniské pokrmy sú často veľmi korenené. Neobyčajne rôznorodé sú najmä dezerty. Sú veľmi jemné, veľmi sladké, často s datľami, orechami a medom. Popri dezertoch sa často servíruje čerstvé ovocie. Tunisania radi zdôrazňujú, že ich ovocie a zelenina je dopestovaná bez chemikálií. Pokiaľ ide o vodu vo vodovodoch, hoci sa dobre čistí, neodporúča sa piť ju ani v hoteloch. V kaviarničkách sa najčastejšie ponúka mätový čaj alebo káva s pridávanou vôňou pomarančových kvetov.
ZASTUPITEĽSKÝ ÚRAD: Veľvyslanectvo SR v Alžírsku, Chemin Ziryab P B 84, Didouche Mourade 16006 Alžír.
* *
Prednosti krajiny: bezpečnostná situácia je na veľmi dobrej úrovni, jedna z najlepších v celej Afrike, vzhľadom na podstatné príjmy Tuniska z turistického ruchu sa dbá o maximálnu bezpečnosť všetkých cudzincov, vysoká úroveň ubytovania a hygieny, vybavenosť hotelov bazénmi a inými športovými možnosťami.
Nedostatky: rečová bariéra (okrem francúzštiny, ktorú ovláda každý Tunisan, personál v hoteloch takmer všade hovorí aj po nemecky a po anglicky), v typických letných mesiacoch - júl až august - veľmi horúce počasie.
Odporúčanie: Keďže slnečné lúče sú pri tuniskom pobreží intenzívnejšie ako v južnej Európe, treba byť opatrný - a to aj pri zamračenom počasí. Zakaždým treba mať pokrývku hlavy, okuliare a netreba šetriť opaľovacími krémami.