V minulom roku vycestovalo do Tuniska 12 148 turistov zo Slovenska. Predstavovalo to nárast o 67 percent oproti roku 1996, pričom počet pobytových dní sa zvýšil o vyše polovicu. Z ostatných krajín východnej Európy dovolenkovalo vlani v Tunisku najviac návštevníkov z Českej republiky (54,5 tis.), Poľska (52,6 tis.), Ruska (37,8 tis.) a Maďarska (16,9 tis.). Celkove pricestovalo vlani na dovolenku do tejto stredomorskej krajiny 4,26 milióna turistov, takmer o desatinu viac ako rok predtým. Príjmy z cestovného ruchu boli v minulom roku 1,7 mld USD, rok predtým „iba“ 1,5 mil.
CENY
Jednoposteľová izba v trojhviezdičkovom hoteli stojí zhruba 39 TD. Bývať v kempoch sa veľmi neodporúča pre ich nedostatočnú vybavenosť. Obed v reštaurácii vás vyjde približne na 12,50 TD, večera asi na 11,5 TD, pivo (0,33 l) do troch dinárov. Na území Tuniska je množstvo čerpacích staníc. Orientačná cena benzínu je: Super - 0,57 dinára (TD) za liter, Normál 0,53 TD/L, Nafta 0,31 TD/l. Ceny základných potravín sú: chlieb 0,58 TD, liter mlieka 0,56 TD, vajcia 0,80 TD/ks, sóda (1,5 l) 0,40 TD, maslo (200 g) 0,88 TD.
RADY NA CESTU
Netreba zabúdať na dostatok ľahkých bavlnených odevov na horúce dni. Aj keď to nie je časté, treba sa pripraviť aj na dážď. Večery a noci si vyžadujú i teplejšie oblečenie, lebo vtedy býva oproti denným teplotám chladno. Vhodné sú aj nohavice, ktoré ochránia i pred komármi. Obuv do vody nepotrebujete, lebo všetky pláže majú jemný piesok. Veľmi dôležité sú slnečné okuliare s UV filtrom a krémy s vyššími faktormi.
TRHY
Na trhoch, ktoré sa rozkladajú v starej arabskej časti každého mesta, sa tiesni v neopakovateľnej atmosfére množstvo pestrých stánkov, dielničiek, butikov. Je tu dostať množstvo krásneho tovaru, ale aj neuveriteľné gýče. Prvou podmienkou kúpy je vyjednávanie s obchodníkom. Jeho prvá ponuka je vždy najmenej päťkrát vyššia, ako je skutočná cena. Čím nižšiu cenu ponúknete vy, tým vyššia je šanca, že sa vám podarí napokon uhovoriť prijateľnú výslednú sumu.
(ru, r)