Prezident DMD Holdingu, a.s. Trenčín, Július Tóth konštatoval, že holding zamestnávajúci 20 tisíc ľudí vyrobil tovar za 12 mld Sk. Hospodársky výsledok holdingu bol záporný, Tóth neupresnil výšku straty. V porovnaní s rokom 1993 holding zvýšil výrobu, jeho cieľom je dosiahnuť úroveň výroby 20 mld Sk za rok. V súčasnosti špeciálna výroba holdingu dosahuje podiel 14 % na celkovej výrobe. Tóth zdôvodnil záporný hospodársky výsledok vysokou úverovou zaťaženosťou holdingu. Pripomenul, že v spoločnostiach holdingu mali návštevy exekútorov, ktorí predali majetok holdingu za 400 mil. Sk. Tóth vysvetlil novo prijatú metódu ozdravenia jednotlivých výrobných okruhov v DMD Holdingu: Vznikali samostatné spoločnosti na výrobkovom princípe, ktoré nie sú zaťažené starými záväzkami, v týchto spoločnostiach môže nerušene prebiehať tok penazí. Predtým uplatňovaná metóda ozdravovania finančnými prídelmi sa podľa Tótha ukázala ako neúčinná, porovnal to s liatím vody do mora.
Tóth navrhuje, aby zadávateľ vývojovej úlohy z oblasti špeciálnej výroby bol povinný odkúpiť vyvinutý výrobok. Za perspektívny výrobný odbor považuje výrobu poľnohospodárskej techniky pre domáci trh. Istý manažér DMD holdingu povedal, že DMD holding ponúka cestné stroje spoločnostiam stavajúcim diaľnice ako Váhostav, Doprastav, Hydrostav ale tieto spoločnosti ich kúpia len na strednodobý dodávateľský úver. Na ten však holding nemá alebo nevie získať finančné zdroje.
Minister obrany Jozef Sitek povedal, že Armáda SR je schopná odoberať až 20 % kapacity špeciálnej výroby holdingu. Aby výrobca mal istotu pre svoje dodávky, bol by potrebný päťročný finančný vládny limit na nákup špeciálnej techniky do arzenálov Armády SR. Generálny riaditeľ DMD holdingu pre obchodnú stratégiu Jozef Gašparík povedal, že holding sa usiluje stať sa obchodným partnerom pre Armádu ČR. Gašparík priznal, že politická situácia v strednej Európe nežičí spolupráci výrobcov zbraní.