ukončil zimu
Desaťtisíce návštevníkov sa v noci na prvého mája zúčastnili tradičných slávností Valpurginej noci. Do mestečka Schierke, kde sa vypína najvyšší vrch nemeckého pohoria Harz, prišlo podľa údajov polície až 30 000 návštevníkov, ktorí sa zhromaždili na mieste tancov stríg pri Thale. Slávnosti ježibáb sa začali podľa nemeckého denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung vo štvrok večer sprievodom čarodejníc, mimoriadnymi jazdami lanoviek a zábavnými programami. Valpurginými slávnosťami sa obyvatelia tohto regiónu podľa starého zvyku v nemeckom pohorí Harz lúčia so zimou a vítajú príchod mája. Strigy, čerti, strašidlá a duchovia tu každoročne organizujú svoje zrazy a mystické rituály. Tradičné slávnosti siahajú až do pohanských čias a končia sa príchodom Kráľovnej mája. Valpurgina noc je pôvodne starogermánsky sviatok príchodu jari a prebudenia prírody, oslavovaný v noci z 30. apríla na 1. mája.
Slonia kráľovná
Súťaž bola ťažká - doslova - keď 30 pekne zaguľatených Thajčaniek súťažilo v piatok o titul Slonia kráľovná 1998. Najnižšou povolenou hmotnosťou na tejto neobvyklej súťaži o nakrajšie obliny, ktorá sa prvýkrát konala minulý rok, bolo 80 kilogramov. Organizátori prezieravo upustili od predvádzania v plavkách, takže väčšina žien mala nádherné tradičné thajské róby, v ktorých sa pri tepolte 38 stupňov Celzia výdatne potili. Do zoologickej záhrady sa nahrnulo vyše 20 000 zvedavcov, aby videlo kypré krásky. Podľa organizátorov súťaže sa muselo pripraviť špeciálne pódium, keďže dámy spolu vážili vyše troch ton. Hodnotili sa šaty, vystupovaie a vlastné predstavenie. Cenu v novej kategórii IMF - čo je skratka pre I am fat (ja som tučná) pre najťažšiu dámu vyhrala 28-ročná Marisa Rungrueng so 180 kilogramami. Kráľovnou sa stala 23-ročná Supatthaní Čamornmarn, vážiaca 85 kilogramov.
Mafián ponúka oko
O tom, že i v mafiánovi sa niekedy ozve hlas súcitu a výčitky svedomia, svedčí prípad v súčasnosti väzneného bossa talianskej mafie Giuseppa Garozzoa. Známy mafián sa ponúkol, že venuje jedno zo svojich očí päťročnému chlapcovi, ktorý stratil zrak, keď sa náhodou ocitol v pouličnej prestrelke mafiánskych gangov. "Ak bude potrebné, som pripravený," napísal Garozzo vo faxe, ktorý poslal z väznice Viterbo v blízkosti Ríma talianskym novinám La Sicilia. Garozzo uvádza, že bol pohnutý, keď sa dopočul o prestrelke v sicílskom meste Catania. Ihneď poslal tamojšiemu starostovi Enzovi Biancovi fax, ponúkajúc postihnutému chlapcovi jedno svoje oko, avšak dodnes nedostal žiadnu odpoveď.
Autoportrét
z počítača
Z Japonska sa ako lavína šíri nová móda: mať peňaženky, tašky, vizitky, walkmany ... a vôbec všetko polepené autoportrétom majiteľa. Takéto samolepky však majú aj praktický význam. Vďaka nim si napríklad netreba v škole podpisovať knihy a zošity. Zvlášť medzi deťmi sa nový hit rýchlo šíri a niet preto divu, že tváre na fotografiách iba málokedy pôsobia vážne, oveľa častejšie strúhajú kadejaké grimasy. Na nový trend okamžite zareagovali nielen fotoštúdiá, ale aj počítačoví amatéri. Veľmi rýchlo zistili, že pomocou jednoduchej digitálnej kamery a bežného počítača vybaveného programom pre editáciu fotografií možno takéto snímky nielen vytvárať, ale aj upravovať podľa požiadavky záujemcu. Podmienkou je len tlačiareň s dostatočnou kvalitou výstupu (tzv. fotorealistická tlač) schopná pracovať aj so samolepiacimi fóliami.