Budova dolnej komory ruského parlamentu, Štátnej dumy, musela byť 10. apríla popoludní urýchlene vyprázdnená pre varovanie, že je v nej umiestnená bomba. Moskovskú políciu varoval anonym niekoľko hodín potom, čo sa poslanci vyslovili proti kandidatúre Sergeja Kirijenka na funkciu nového premiéra. Pri dôkladnej niekoľkohodinovej prehliadke budovy nenašli žiadnu výbušninu a ďalšie pátranie bolo odvolané. Z budovy dumy boli evakuovaní poslanci aj zamestnanci dolnej komory parlamentu. Vnútorný rozhlas ich pritom vyzýval, aby zachovali pokoj, zatvorili okná, vypli elektrické spotrebiče a organizovane odišli z budovy schodiskom. Anonym nepovedal, kedy mala bomba explodovať. Jeho telefonát prišiel o 18.25 h moskovského času (16.25 h SEČ). Bezpečnostným jednotkám sa podarilo do 17.10 h evakuovať všetkých ľudí z budovy. Okolité ulice pre dopravu a chodcov uzavreli, pre prípad potreby stáli pri dume tri požiarnické autá a dve sanitky. Podľa hovorcu parlamentu Vladimíra Ryžkova išlo o krok nejakej chorej osoby, ktorá si až príliš zobrala k srdcu kandidatúru Sergeja Kirijenka na post premiéra. Podobný telefonát o bombe v ruskej dume bol 16. júna 1995, keď mala bomba vybuchnúť o 20 minút, ale našťastie išlo tiež len o falošný poplach.
V Bruseli vyprázdnili
dve stanice a letiská
Dve veľké stanice v Bruseli a letisko v prístavnom meste Ostende musela 8. marca evakuovať belgická polícia potom, ako dostala anonymné telefonáty o údajne uložených bombách. Prvý telefonát okolo 16.00 h oznamoval bomby na stanici Stred a stanici Sever. Podľa volajúceho boli ďalšie bomby na medzinárodných letiskách Brusel-Zaventem, Antverpy a Ostende. Všetky nálože mali vybuchnúť zhodne o 18.30 h. Vzhľadom na to, že varovanie prišlo tri dni po veľkom záťahu proti alžírskej Islamskej ozbrojenej skupine (GIA), brala bezpečnosť výstrahu vážne. Niektoré z objektov boli vyprázdnené. Žiadne bomby sa však nenašli ani po dôkladnej prehliadke.
Po hrozbách evakuácia
bruselskej univerzity
Tri študijné komplexy Slobodnej univerzity Brusel (ULB) boli 11. marca dopoludnia bleskovo evakuované potom, čo anonym nahlásil polícii uloženie niekoľkých bômb v areáli ULB. Anonym neupresnil ani miesto uloženia, ani čas explózie, preto boli vyprázdnené tri univerzitné mestečká. Polícia bomby nenašla. Na ULB je zapísaných asi 18 tisíc študentov a pracuje tu 3 tisíc učiteľov. Hrozbu takisto dávali do súvislosti so záťahom na 7 členov alžírskej Islamskej ozbrojenej skupiny (GIA), ktorá mala v Bruseli jednu z európskych centrál. Vzhľadom na vývoj v Alžírsku nikto nepochybuje o schopnosti GIA bomby položiť, preto sa výstrahy berú vážne.
Poplach v tuneli
pod La Manche
V tuneli pod kanálom La Manche bol 29. marca popoludní vyhlásený bombový poplach potom, ako v jednom z vagónov vlaku, ktorý tunelom prechádzal, boli objavené dva podozrivé balíčky. Po zhruba hodinovom prerušení, počas ktorého sa ukázalo, že poplach bol planý, prevádzku na trati obnovili. Oba podozrivé balíčky - škatule zabalené do nedeľňajších novín - objavili o 14.46 h SEČ na toalete v jednom z vagónov v zadnej časti vlaku zaisťujúceho spojenie medzi Parížom a Londýnom. Cestujúci boli okamžite evakuovaní a na zaistenie podozrivých balíčkov povolali pyrotechnikov. Balíčky neobsahovali nič nebezpečné a definitívne bol incident v tuneli pod kanálom La Manche uzavretý okolo 17.00 h SEČ.