Vyjadril viackrát otvorenú podporu rokovaniam. Ako prvý americký prezident navštívil Ulster. USA na začiatku rokovaní udelili aj napriek vlne polemík víza Gerrymu Adamsovi, ktorý bol prijatý v Bielom dome. Clinton zachránil rokovania "v hodine dvanástej" osobnou telefonickou intervenciou.
GEORGE MITCHELL
Bývalý americký senátor, pôvodným povolaním právnik, bol úlohou medzinárodného sprostredkovateľa počas rozhovorov poverený v roku 1995 pred návštevou Billa Clintona v Ulsteri na základe dohody britskej a írskej vlády. Rokovania na belfastskom zámku Stormond viedol takmer dva roky.
TONY BLAIR
Svojím bezprostredným prístupom si britský premiér získal dôveru oboch strán. Sám protestant je ženatý s katolíčkou a jeho deti navštevujú katolícke školy. Nadviazal na rokovania, ktoré začal jeho predchodca John Major.
BERTIE AHERN
Írsky premiér. Účasť Írskej republiky na rokovaniach mala pozitívny vplyv najmä v súvislosti s prinútením IRA a jej politického krídla Sinn Fein ku konštruktívnemu dialógu. Írsko si získava prestíž najmä vďaka rastúcej ekonomike a aktívnej úlohe v európskej integrácii.
GERRY ADAMS
Vodca historickej írskej republikánskej strany Sinn Fein, ktorá je považovaná za politické krídlo IRA. V minulosti bol Gerry Adams internovaný, strávil istý čas vo väzení a v USA bol dlho nežiaducou osobou. Britská televízia odmietala vysielať jeho hlas.
DAVID TRIMBLE
Vodca najsilnejšej probritskej strany v Severnom Írsku, ktorá dlho odmietala text, predložený G. Mitchellom. Unionisti nakoniec zmluvu schválili aj na straníckej úrovni v pomere hlasov 2:1, vo vedení strany sa však objavili vážne nezhody a niektorí jej členovia rokovania opustili.