m podľa Tanjug napadli srbskú policajnú hliadku neďaleko mestečka Dečani, pričom jedného policajta zranili. "Polícia odpovedala, na čo sa teroristi stiahli do okolitých obcí, kde v niekoľkých uplynulých hodinách kládli tvrdý odpor," uviedla v tejto súvislosti agentúra a dodala, že "boj stále pokračuje".
O niečo neskôr Tanjug napísal, že jedného policajta zabili a druhého ťažko zranili pri útoku "albánskych teroristov" na policajnú hliadku v obci Dubrava pri Dečani. Nie je jasné, či ide o dva rozdielne alebo o ten istý incident upresnený o miesto udalosti a o postihnuté osoby. Údaje o prípadných obetiach na strane Albáncov zatiaľ nie sú známe.
Ilegálna albánska organizácia Kosovská oslobodenecká armáda (UCK) v uplynulých dňoch opakovane hrozila, že sa Srbom pomstí za policajné operácie v oblasti Drenica západne od Prištiny zo začiatku marca, pri ktorých prišlo o život najmenej 80 ľudí. K bojom vtedy došlo za rovnakých okolností, teda po útoku albánskych ozbrojencov na srbskú políciu.
UCK vedie ozbrojený boj za odtrhnutie Kosova od Srbska a srbsko-čiernohorskej Juhoslovanskej zväzovej republiky (JSR). Jej teroristické akcie namierené hlavne proti srbskej polícii, ale aj proti srbským civilistom a proti Albáncom lojálnym Srbsku a Juhoslávii, si za uplynulé dva roky vyžiadali desiatky ľudských životov.
Staronový srbský premiér Mirko Marjanovič včera pred srbským parlamentom, ktorý schválil novú vládu, povedal, že jeho kabinet je rozhodnutý bojovať s albánskym "separatizmom a terorizmom" v Kosove. "Vláda bude bojovať všetkými legitímnymi prostriedkami proti separatistickým, secesionistickým a teroristickým snahám, ako to urobili všetky vlády na svete, ktoré čelia tomuto zlu," vyhlásil Marjanovič pred poslancami.
Vo včera potvrdenej novej vláde je okrem ľavicovej koalície Socialistickej strany Srbska (SPS) juhoslovanského prezidenta Slobodana Miloševiča a Juhoslovanskej ľavice (JUL) jeho manželky Mirjany Markovičovej tiež extrémne nacionalistická Srbská radikálna strana (SRS) ultranacionalistu Vojislava Šešelja. Vzhľadom na to, že vláda je od podpory radikálov závislá, nedajú sa očakávať príliš veľké ústupky v kosovskom probléme. Marjanovič zopakoval známe stanovisko srbských úradov, že Kosovo je nedeliteľnou súčasťou Srbska a je jeho vnútornou záležitosťou. V tejto súvislosti sa vyslovil proti myšlienke, že by Kosovo mohlo byť treťou juhoslovanskou republikou vedľa Srbska a Čiernej Hory, súčasne znovu odmietol medzinárodné sprostredkovanie pri riešení kosovskej krízy.