ým z tej istej zbrane. Obvykle zobral nejaké peniaze, ale podľa polície nebola lúpež hlavným motívom jeho činov. Zatknutý vrah, 27-ročný Nándor E., Maďar pochádzajúci z juhoslovanskej Vojvodiny, sa už k dvom vraždám predavačiek priznal. Balistická expertíza preukázala, že všetky štyri obete boli zabité guľkami z rovnakej zbrane. Podobné boli aj ostatné okolnosti vrážd. Vo všetkých prípadoch šlo o nie príliš atraktívne obchody s malým obratom. Vrah vždy do obchodu vkročil až tesne pred zatváracou dobou, aby bol so svojimi obeťami sám. Zo svojej malorážnej pištole im zakaždým z bezprostrednej blízkosti vpálil guľku do hlavy.
Policajní psychológovia vychádzali z predpokladu, že ide o psychicky narušeného jedinca. Na pátraní sa zúčastnili stovky policajtov, bolo však dlho bezvýsledné. Aktivita polície vraha vyplašila, a tak sa neodvážil pokračovať vo svojej činnosti. Nakoniec sa Nándora E. podarilo zatknúť úplnou náhodou. Polícia ho pristihla v dedine Mélykút neďaleko hranice so srbsko-čiernohorskou Juhosláviou so sfalšovanými dokumentmi. Vyšlo najavo, že vojvodinský Maďar si v čase Vianoc odpykal štvorročný trest väzenia za ozbrojené prepady a bol ako juhoslovanský občan prevezený do tábora pre utečencov určených k repatriácii. Z tábora utiekol a polícia po ňom vyhlásila pátranie.
Nándor E. pôsobil ešte na začiatku 90. rokov ako dôstojník juhoslovanskej armády. V lete 1991 slúžil ako poručík na chorvátskom fronte. Pri jednom výbuchu utrpel šok, po ktorom musel byť liečený na psychiatrii. V auguste 1991 ho opäť poslali na front a zúčastnil sa na bojoch o neskôr zničené podunajské mesto Vukovar. Potom dezertoval z armády a utiekol do Maďarska. Keď sa mu tam minuli úspory, dal sa na lúpežné prepady, za ktoré bol v roku 1994 odsúdený. Podľa psychológov mali jeho vraždy v budapeštianskych obchodoch charakter popráv. Nándor E. vraj trpel psychickou poruchou, ktorá bola pozorovaná aj u niektorých amerických veteránov z Vietnamu. Maďarskí policajní psychológovia však v súvislosti s týmto prípadom používajú pracovné označenie "vukovarský syndróm".