pre slovenské oficiálne miesta 58 otázok, ktoré sa týkajú všetkých sfér ekonomiky. Odpovedať by malo predovšetkým ministerstvo financií, ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny a ministerstvo hospodárstva, ako aj Národná banka Slovenska a Štatistický úrad SR.
Okrem všetkých makroekonomických ukazovateľov a prognózy ich vývojov sa OECD zvlášť zaujíma o bankový sektor, ako aj o podmienky, ktoré štát vytvára pre fungovanie malých a stredných podnikov. OECD sa podrobne zaujíma aj o financovanie predchádzajúcich a tohtoročného deficitu štátneho rozpočtu a vývoj zahraničnej zadlženosti. Organizácia sa napríklad opýtala aj na problémy s výpadkami niektorých daní, na zámery vládneho programu revitalizácie. Jednou z otázok je aj predpoklad vývoja úrokových sadzieb na peňažnom trhu, ale aj to, aké úrokové sadzby predpokladá štát pri splácaní dlhov v rozpočtovom pláne pre rok 1998. Špeciálna otázka smeruje aj k metódam privatizácie a podielu Fondu národného majetku.
Ako agentúre SITA potvrdil Ivan Paška z tlačového odboru NBS, misia OECD prejavila záujem aj o stretnutie s tromi najväčšími bankami. Ide o Slovenskú sporiteľňu, Všeobecnú úverovú banku a Tatra banku. Stretnutie s vedením týchto bánk sa uskutoční v utorok 24. februára popoludní. Predchádzať mu bude rokovanie zástupcov OECD v NBS. Za slovenskú centrálnu banku bude rokovanie viesť viceguvernér Jozef Mudrík.
Slovensko prejavilo záujem stať sa členom OECD. Podľa pôvodných zámerov sa SR mala zaradiť medzi ostatných 29 členských štátov už v roku 1997. V decembri minulého roka potom štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí SR Jozef Šesták vyhlásil, že SR chce úspešne zavŕšiť proces vstupu do OECD v prvom polroku roku 1998.