Beh na lyžiach: Duel susedov z ulice, naša štvorica si v druhej časti kombinácie polepšila

"Chcel som byť najrýchlejším mužom našej ulice," vtipkoval po sobotňajších pretekoch mužov v behu na 15 km voľnou technikou 26-ročný Nór Thomas Alsgaard. Mal na mysli súboj so svojím krajanom Björnom Dähliem, s ktorým zviedol v cieľovej rovinke strhujúci

finiš. Alsgaard vyhral s náskokom 1,1 sekundy. Obaja nórski reprezentanti bývajú v dedinke Nannestad, asi 50 km severne od hlavného mesta Oslo, ich domy na jednej ulici sú od seba vzdialené 200 metrov. Dobrí kamaráti v pretekoch nekalkulovali, ale férovo si zmerali sily.

V nepríjemnom, daždivom počasí odštartovali preteky podľa výsledkov z predchádzajúcej desiatky klasicky. Víťazný Dählie vyrazil na trať s náskokom 8 sekúnd pred Rakúšanom Gandlerom, avšak čoskoro sa ukázalo, že najvážnejším konkurentom mu bude jeho nórsky kolega Alsgaard. Ten vybehol z piatej pozície so stratou 23,6 sekundy, už v prvej polovici predstihol Kazacha Smirnova, Fína Myllyläho i Gandlera a "zavesil" sa na Dählieho. Dýchal mu na chrbát, no nechcel ísť predčasne pred neho, aj keď mal na to možnosti. Vyčkával na záverečný finiš. Jeho taktika sa ukázala správna. V cieľovej rovinke mal Alsgaard viac síl ako Dählie. Bronzovú medailu získal veterán Smirnov. Výrazný posun vpred zaznamenali Taliani, Fauner sa z 10. miesta posunul na 4. priečku a Valbusa z 11. na 5. miesto.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V korčuliarskej technike si značne polepšili aj slovenskí reprezentanti, pravda, po zbabranom behu na 10 km klasicky boli príliš ďaleko od špičky. Napriek tomu sa Ivan Bátory prepracoval zo 60. na 33. miesto, v sobotňajších pretekoch dosiahol 18. najlepší čas. O 29 miest vyššie poskočil Martin Bajčičák (zo 67. na 38., dosiahol 26. čas) a vpred sa posunuli aj Stanislav Ježík (zo 64. na 57.) a Hudáč (z 85. na 64. miesto).

Autor: ton

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 932
  2. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 957
  3. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 4 603
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 900
  5. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 3 046
  6. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 2 495
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 392
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 150
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu