Nedeľa, 7. marec, 2021 | Meniny má TomášKrížovkyKrížovky

Skoky na lyžiach: Fín Soininen vyfúkol prvenstvo domácim favoritom, náš Mesík tretí (od konca)

Na strednom mostíku K-90 v Hakube otvorili svoju súťaž skokani, domácim favoritom však pred 60 000 divákmi vyfúkol prvenstvo 25-ročný Fín Jani Soininen. Jediný slovenský zástupca Martin Mesík skončil tretí - od konca (60. miesto). Po prvom kole viedol ...

Na strednom mostíku K-90 v Hakube otvorili svoju súťaž skokani, domácim favoritom však pred 60 000 divákmi vyfúkol prvenstvo 25-ročný Fín Jani Soininen. Jediný slovenský zástupca Martin Mesík skončil tretí - od konca (60. miesto). Po prvom kole viedol súťaž hlavný kandidát na olympijské zlato Masahiko Harada, za skok 91,5 získal 121 bodov. V druhom kole však 29-ročný Japonec psychicky nezvládol situáciu, keď pred ním Soininen skočil 89 m, dosiahol iba 84,5 m a klesol až na piate miesto. Nykkänenov nástupca z Jyväskylä mal vskutku pevné nervy, nerozladilo ho ani čakanie na pokyn jury pred druhým kolom. Reputáciu Japonska nakoniec zachraňoval vedúci pretekár priebežného poradia Svetového pohára Kazujoši Funaki, ktorý sa v druhom kole zlepšil o tri metre. Funakiho pritom pokladajú za najväčšieho favorita pre nedeľňajšie preteky na veľkom mostíku K-120. Bronzovú medailu si vybojoval Rakúšan Andreas Widhölzl. Najmladší reprezentant slovenskej olympijskej výpravy Martin Mesík si trúfal na postup do druhého kola, k optimizmu ho oprávňoval aj skok dlhý 78,5 m v skúšobnom kole. Zo zníženého nájazdu v 1. kole však dosiahol 18-ročný Mesík slabých 65 m a na postup medzi 30 najlepších nebolo ani pomyslenia. Nakoniec mu pripadlo 60. miesto, tretie od konca. Za ním skončili už len Poliak Dlugopolski a Kórejčan Heung-soo. V nedeľu má Martin možnosť reparátu na veľkom mostíku.