Utorok, 10. december, 2019 | Meniny má Radúz

Po 19 domácich víťazstvách Manchester zakopol - prehral s Leicesterom!

LONDÝN (ČTK) - Futbalisti Leicestru City sa v sobotňajšom stretnutí najvyššej anglickej súťaže stali po deviatich mesiacoch prvým tímom, ktorý si z ihriska vedúceho tímu Premier League Manchestru United odviezol víťazstvo. Výhru 1:0 zabezpečil v 28. ...

LONDÝN (ČTK) - Futbalisti Leicestru City sa v sobotňajšom stretnutí najvyššej anglickej súťaže stali po deviatich mesiacoch prvým tímom, ktorý si z ihriska vedúceho tímu Premier League Manchestru United odviezol víťazstvo. Výhru 1:0 zabezpečil v 28. minúte Tony Cottee, ktorému sa podarilo zužitkovať územnú prevahu hostí. Manchester sa najmä v priebehu druhého polčasu snažil nepriaznivý výsledok zvrátiť, no súper vedenie ubránil a odviezol si tak zo štadióna Old Trafford prvé víťazstvo od roku 1973. Hráči Manchestru prehrali doma po sérii 19 víťazstiev v ligových a pohárových zápasoch, naposledy odchádzali so zvesenými hlavami v apríli po prehratom semifinálovom stretnutí Ligy majstrov s Borussiou Dortmund. "Víťazstvo som nečakal, ale samozrejme, som veľmi šťastný," povedal po stretnutí spokojný tréner Leicestru Martin O'Neil. "Dnes sme mali trochu šťastie, no nenazdávam sa, že by to nejako výrazne ovplyvnilo súperovu cestu súťažou. Má veľmi dobré mužstvo a stále si myslím, že získa titul." Manchester, ktorý v poslednom období zaznamenal určitý pokles výkonnosti, lebo v posledných štyroch ligových stretnutiach trikrát prehral, má teraz na konte 49 bodov. Trojica prenasledovateľov Chelsea, Blackburn a Liverpool na neho stráca už iba štyri body. Chelsea sa na druhé miesto vrátila vďaka domácej výhre 2:0 nad mužstvom z dna tabuľky Barnsley. O prvý gól sa v 23. minúte postaral taliansky internacionál Gianluca Vialli, dve minúty po prestávke zvýšil Mark Hughes. Vialli si na Barnsley strelecky "pochutil" už v auguste, keď sa na výhre 6:0 podieľal štyrmi gólmi. V priamom súboji Liverpoolu s Blackburnom diváci márne čakali na gól, a tak môže byť so ziskom bodu spokojnejší hosťujúci Blackburn. Liverpool navyše za remízu zaplatil vysokú cenu, pretože v druhom polčase ihrisko opustil so zlomeninou nohy írsky záložník Jason McAteer.