"Poďte voľakto," kričal na zamrznutých Pasienkoch Moravčík svojim spoluhráčom

Bratislavský Inter sa ako jediný na Slovensku pýši umelým trávnikom. Okrem špičkovej regeneračnej linky mu na naše pomery k absolútnej materiálnej dokonalosti chýba hádam už len vyhrievaná hracia plocha. Tá by sa totiž v sobotu popoludní, a určite nielen

vtedy, zišla na Pasienkoch ako soľ. Slovenským reprezentantom i domácim, žlto-čiernym, ktorí si vzájomne otestovali svoju výkonnosť. Jankechovci pred zajtrajším odletom na Cyprus, kde sa zúčastnia v prijateľnejších klimatických podmienkach na turnaji šiestich krajín (v skupine hráme s Islandom a Slovinskom), Inter zasa pred stredajším odchodom do Španielska.

Takto na ťažkom, zmrznutom a teda aj nerovnom teréne v zápase hranom na 3x30 minút lopta poslúchala minimálne, jej kontrola bola často nad sily a schopnosti aj takých "loptových maznáčikov", akým je trebárs Moravčík. "Poďte voľakto," zakričal náš kapitán na omráčené hroty, ktoré buď stáli, alebo sa skrývali za žlto-čiernym obranným múrom. Luhový sa po dvadsiatich minútach snažil v nájazde skrotiť oranžové čudo, ale to si skúsený Hýll vychutnal v náručí. Trnavskému kanonierovi to pod drobnohľadom klubovej trénerskej dvojice Galis - Adamec vyšlo až neskôr, keď dokonal akciu, ktorú už predtým mal zužitkovať "výletník" Dzúrik - 0:1.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

To, čo v sobotu zažil stredopoliar Atilla Pinte, to už budúcnosť nemusí zaznamenať nikdy. Hral v reprezentačnom drese proti svojmu materskému klubu a ešte k tomu aj na vlastnom štadióne! Na Sicílii si minulú stredu proti "squadre" ani nekopol, na ostrove v Stredozemnom mori by to už mohlo vyjsť. "Vstávaj!", počastoval ho raz Jankech ráznym pokrikom, keď Atilla ležal na zemi v strede ihriska. Určite nie kvôli tomu, že by sa tréner bál, aby neprechladol. Pinte prehral ľahký súboj s Jožom Daňkom a jeho šéfovi sa to veru nepáčilo. Päť minút pred koncom druhej "tretiny" sa hráškovozelená kopačka Exbardejovčana Chrenka snažila o technický oblúčik, ale Seman neváhal ísť na zem a včas vymrštiť pravačku. Jeho, teraz už bývalý klubový spoluhráč Pisár, v treťom dejstve zabudol na košické intenzívne pytačky, hoci to bol práve "tiger" Kožlej, ktorý ho poslal do gólovej akcie - 0:2.

SkryťVypnúť reklamu

Inter Bratislava - Slovensko 0:2 (0:1, 0:0). Góly: 38. Luhový, 75. Pisár, rozhodoval Ligocký, žltú kartu ukázal Luhovému. Tréner Interu Jozef Bubenko, bez Czinegeho a Čmilanského, poslal na trávnik túto partiu: Hýll - Ševela, Šuchančok, Kratochvíl, Ovad - Paľo, P. Németh, Chrenko (61. Masný), J. Daňko - Babnič (61. Bogora), Slezák (82. Marinič). Jozef Jankech si zakombinoval takto: Seman (61. König) - Tittel - Kozák (61. Konečný), Dzúrik, Karhan (61. Varga) - M. Sovič (61. Bališ), Zvara (61. Špilár), Moravčík, Ujlaky (61. Sz. Németh) - Pinte (61. Kožlej), Luhový (61. Pisár).

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Na trhu kúpite datle aj ťavu. Maroko má vlastný púštny Hollywood
  2. Jesenný literárny výber vložený v denníkoch SME a Korzár
  3. Jesenné MUST-TRY dobroty, ktoré potešia vaše chuťové poháriky
  4. Blíži sa dvanásty ročník filmovej prehliadky Be2Can
  5. Spoločnosť EY Slovensko vyhlásila jubilejný 20.ročník súťaže EY
  6. Pridaj sa do komunity, ktorá ťa posunie
  7. Známy operátor opäť prekvapuje: Prináša internet 2500 Mbit/s
  8. Hodnotenie profesionála: Dovolenka v Katare plnom kontrastov
  1. Jesenný literárny výber vložený v denníkoch SME a Korzár
  2. Na trhu kúpite datle aj ťavu. Maroko má vlastný púštny Hollywood
  3. Blíži sa dvanásty ročník filmovej prehliadky Be2Can
  4. Slovensko na nohách. Začína 10. ročník Európskeho týždňa športu
  5. Jesenné MUST-TRY dobroty, ktoré potešia vaše chuťové poháriky
  6. Spoločnosť EY Slovensko vyhlásila jubilejný 20.ročník súťaže EY
  7. Bez nich by elektrina netiekla.
  8. Pridaj sa do komunity, ktorá ťa posunie
  1. J&T GRANT Jeden Team umožní trénovať až 15 000 deťom ročne 7 513
  2. Vyskúšal som si prácu výčapníka. Toto vám nepovedia 3 671
  3. Známy operátor opäť prekvapuje: Prináša internet 2500 Mbit/s 3 588
  4. Slováci vytvorili mlieko, ktoré nemá obdobu v celej Európe 3 209
  5. Na trhu kúpite datle aj ťavu. Maroko má vlastný púštny Hollywood 2 644
  6. Hodnotenie profesionála: Dovolenka v Katare plnom kontrastov 2 608
  7. Čo urobiť, keď sa na stene objaví trhlina? Farba ju nezachráni 2 097
  8. Ponúkali vlastné bývanie, dnes majú v Tatrách úspešné hotely 1 817
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu