Taliansky premiér Romano Prodi protestoval v Londýne proti logu súčasného britského predsedníctva Európskej únie, na ktorom je Taliansko symbolizované pizzou a salámou, zatiaľ čo ostatné krajiny európskej pätnástky sú symbolizované kultúrnymi hodnotami. Nemecko je napríklad symbolizované riekami a lesmi, Rakúsko notovou predlohou, Portugalsko morom a slnkom. Pre taliansky symbol pizze a salámy boli vybrané kresby deväťročného britského chlapca žijúceho v Taliansku a sedemročného syna talianskeho policajta. Taliansko ako krajina šikmej veže v Pise a momentálne najlepších módnych návrhárov sveta sa cíti takýmto symbolom zneuctená.
DIANINE SUVENÍRY
Podpis princeznej Diany reprodukovaný v kráľovskom purpure sa stane oficiálnym logom "dianovských" suvenírov, ktoré bude predávať charitatívny fond nesúci meno tragicky zosnulej princeznej. Logo, ktoré schválili obaja Dianini synovia William a Harry a aj rodina Spencerová, z ktorej Diana pochádzala, je súčasťou snahy zamedziť rozmáhaniu pochybných upomienkových predmetov, ktoré sa začali na celom svete šíriť po princezninej smrteľnej havárii. Fond, ktorý bol založený po princezninej smrti s cieľom sústreďovať dary na dobročinnosť, tak chce zabezpečiť, aby mu neunikali honoráre za upomienkové predmety. Medzi suvenírmi sú hrnčeky, tričká, stojany na vajíčka, náprstky, bábiky s Dianinou podobou aj lós s Dianiným menom.
NAJVÄČŠIA MEŠITA
Irak začal stavať mešitu, ktorá má byť najväčším moslimským svätostánkom na svete. Mešita ponesie meno irackého prezidenta Saddáma Husajna. Práce boli symbolicky odštartované v období tzv. Noci osudu, keď Boh začal odovzdávať prorokovi Mohamedovi svätú knihu islamu - Korán. Mešita má vyrásť na mieste niekdajšieho bagdadského letiska, a to na ploche jeden milión štvorcových metrov. Do svätostánku sa zmestí naraz 45 000 veriacich a bude ho korunovať 150 metrov vysoká kopula s priemerom 172 metrov. Výška štyroch z ôsmich minaretov prekročí 200 metrov.
LEVY NA STROMOCH
Prudké tropické lejaky, ktoré v poslednom čase trápia Kenskú republiku, spôsobili aj v národných parkoch také záplavy, že levy robia veci, na ktoré nie sú vôbec zvyknuté: šplhajú sa na stromy. Lejaky premenili savanu na rozbahnenú krajinu. To sa levom prestalo páčiť, a preto sa začali po prvý raz v histórii svojho rodu šplhať na stromy, a to hneď v štyroch parkoch naraz. Napríklad v safari parku Maasai Mara na jednom strome bolo vidieť sedem levov, nepohodlne usadených na vetvách. Turisti si musia dávať veľký pozor a sťahovať strechy automobilov, aby im nejaký lev neskočil do auta.