Čínske úrady vydávajú známku s obrázkom oblečeného tigra, čím predznamenávajú príchod roku Tigra, ktorý v závere januára skoncuje s dobrosrdečnosťou a pracovným úsilím Byvola. Tiger nie je ani v Číne, ani na Ďalekom východe škodlivá šelma, ako si to predstavuje celý ostatný svet, pretože sa mu priznáva veľmi silný charakter a predovšetkým schopnosť prekonávať prekážky. Odborníci tvrdia, že toto zviera je neschopné mať hlboké presvedčenie a necháva sa viesť svojimi inštinktami, lebo je vysoko emotívne. To ho zasa vedie k tomu, že sa dopúšťa omylov, ktoré sa nedajú vždy ľahko napraviť. I napriek tejto charakteristike, ktorá už sama o sebe znamená nebezpečenstvo, je na Východe biely tiger symbolom čistoty; veľký požierač zhubných vplyvov a jedinečná mocnosť, keď sa má s úspechom prekonať džungľa Zla. Čínski majstri hovoria, že pokiaľ chce niekto dosiahnuť cieľ, ktorý vyžaduje značné úsilie, je dobré jazdiť na tigrovi. Upozorňujú však, že v tomto prípade sa neodporúča z neho zliezať.
Čínsky lunárny kalendár je zostavený z dvanástich živočíchov, ktorí nadobúdajú vládu pravidelne po sebe, a to v tomto poradí: krysa, byvol, tiger, mačka, drak, had, kôň, koza, opica, kohút, pes a sviňa. Pôvod kalendára údajne siaha až do doby smrti Budhu. Keď podľa povesti Osvietený zistil, že prišla hodina jeho návratu do Nirvány, zavolal všetky zvieratá na Zemi, aby sa s nimi rozlúčil.
Týchto dvanásť živočíchov sa na schôdzku so Sakjamunimom, očakávajúcim svoj koniec pod jedným stromom v Himalájach, dostavilo najskôr. Prejavil im uznanie tým, že ich urobil nesmrteľnými v lunárnom kalendári, aby na nich nikto nezabudol.