Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Stavanger je rehabilitácia za Rím *NA SLOVÍČKO s VIEROU ČAMBOROVOU, trénerkou plavkyne Martiny Moravcovej

# Majstrovstvá Európy v plaveckých šprintoch v nórskom Stavangeri ste sledovali doma v Piešťanoch na televíznej obrazovke. Čakali ste taký úspech vašej zverenkyne Martiny Moravcovej - získala striebornú aj bronzovú medailu a vytvorila štyri slovenské ...

# Majstrovstvá Európy v plaveckých šprintoch v nórskom Stavangeri ste sledovali doma v Piešťanoch na televíznej obrazovke. Čakali ste taký úspech vašej zverenkyne Martiny Moravcovej - získala striebornú aj bronzovú medailu a vytvorila štyri slovenské rekordy...

"Testy pred šampionátom ukazovali dobrú pripravenosť, Martina bola v pohode. Veľmi som jej to priala. Určitým spôsobom sa takto rehabilitovala za letné MS v Ríme, získala sebavedomie. V televíznom prenose som videla, že veľmi dobre išla v znaku, kde sa výkonnostne posunula na 50 metrov na 28,86. Sama som zvedavá, ako dopadne v tejto disciplíne napríklad na zimných majstrovstvách Slovenska. `Strieborný' motýlik je predsa len jej bližšou disciplínou, ktorú pláva popri kraule. Nemenej ma však teší aj stotinkové zlepšenie na 50 m kraul za 25,95 v prvom úseku štafety, čo je dobrý signál pred súťažami v klasických tratiach."

# Aké ďalšie podujatia vás čakajú?

"Martina si vybrala svoj program. Po návrate z Nórska si v pondelok len prebalila veci a hneď zamierila na preteky do anglického Sheffieldu. Potom prídu ďalšie súťaže v zahraničí, i zimné majstrovstvá Slovenska v Púchove a záver roka prežije na ostrove Reunion v Indickom oceáne."

# Ako znovupotvrdenú trénerku reprezentácie Slovenska vás zaiste hreje aj 3. miesto 24-ročného Trenčana Miloslava Dolníka na 50 m znak.

"Pochopiteľne, že áno. Milanovi vyhovujú takéto preteky a ako správny športovec všetkým ukázal, že nikoho netreba dopredu odpisovať."