Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Obe volejbalové reprezentácie zvíťazili, no výkonom nepresvedčili

Poslednou previerkou pred víkendovými odvetami predkvalifikácie ME '95 boli pre mužskú i ženskú volejbalovú reprezentáciu stretnutia so Slovinskom (teda súpermi, ktorí hrajú tiež predkvalifikáciu) v Pezinku. V oboch naši zvíťazili 3:1. Ale, pravdupovediac

, vo výbornom svetle sa nepredviedli.

Ženy nastúpili bez skúsených hráčok - legionárky Mikušovej, nahrávačky M. Kulovej a blokárky Kszelovej. Na hre to bolo cítiť. Nedaril sa blok, útoky jednotvárne bez momentu prekvapenia. Tréner Ľubor Halanda hľadal príčiny takejto hry aj v zlom osvetlení haly, na ktorú si naše volejbalistky nevedeli zvyknúť. "Samozrejme, nie je to výhovorka. Ale volejbal sa preto zúžil na podanie a príjem. Družstvo, ktoré lepšie podávalo, vyhrávalo. Nemalo by sa nám stávať, že pokazíme toľko podaní - buď stále tá istá hráčka alebo dve pokazené podania za sebou."

Mužom chýbal legionár Kravárik (pricestuje až priamo na predkvalifikačné stretnutie). Na začiatku hrali veľmi dobre. Lenže v druhom sete z vedenia 11:4, set napokon stratili! Aj napriek tomu, že v ďalších dvoch zvíťazili, súperovi sa veľmi rýchlo prispôsobili.

"Mám pocit, že niektorí pristupovali k stretnutiu veľmi laxne. Nielen v druhom sete, ale hneď od začiatku," sťažoval sa po stretnutí tréner Ivan Husár.

Je pravdou, že obe naše reprezentácie majú postup z predkvalifikácie na deväťdesiatdeväť percent "v suchu" (na súperových ihriskách zvíťazili bez straty setu). S takýmto výkonom však v kvalifikácii môžu sotva čosi dosiahnuť, keď im problémy robia družstvá hrajúce predkvalifikáciu.

Včera odohrali so Slovinskom neoficiálne prípravné stretnutia v bratislavskej hale PKO, po dohode na štyri sety. Ženy zvíťazili 3:1 (3, 6, 13, -11), muži remizovali 2:2 (-6, 12, -13, 5).