# O post primátora Bratislavy sa usilovalo niekoľko "vážnejších" kandidátov a málokto sa preto odvážil odhadovať dopredu výsledok ich súperenia. Neprekvapil vás samého pomerne veľký odstup - takmer desaťtisíc hlasov - od druhého v poradí Jozefa Prokeša?
"Priznám sa, že som rátal s tesným rozhodovaním medzi "najhorúcejšími" kandidátmi. Medzi bratislavskými voličmi, tak ako v celej spoločnosti, prišlo k výraznej diferenciácii - modelovo je preto normálne, že na druhom mieste skončil práve Jozef Prokeš, ktorý predstavuje určitý protipól k nášmu politickému svetonázoru. Od začiatku som však veril, že zvíťazí práve naše politické spektrum, pretože pre Bratislavu je prirodzené, že v nej za posledné desaťročia pribudli tisícky vysokovzdelaných ľudí, významných inštitúcií, škôl atď. A vzdelaní a rozhľadení ľudia majú väčší zmysel pre zákonnú a slušnú politiku a vedia rozlišovať, čo sú populistické heslá a čo skutočne prinesie mestu ekonomický i spoločenský pokrok."
(Pokračovanie na 2. strane)
# Tesne pred voľbami bola Bratislava a jej okolie vyhodnotená ako najperspektívnejší európsky región. K čomu to zaväzuje vás i Bratislavčanov?
"Je to, samozrejme, zatiaľ len náš potenciál, a preto ho musíme najskôr využiť. A využiť ho môžeme len realizáciou mnohých, aj odvážnych krokov v ekonomickej oblasti."
# Pre každého politika sú mimoriadne dôležité vízie, s ktorými vstupuje do politiky. Aká je tá vaša v novom funkčnom období?
"Konečne musíme zrealizovať množstvo dôležitých stavieb a projektov, ktoré sme v uplynulom období začali a z rôznych dôvodov nemohli zrealizovať. Ak mám veľmi stručne menovať - znovuvýstavba Zámockej ulice a Podhradia, získanie peňazí prostredníctvom komunálnych obligácií alebo pôžičky, za ktoré by sme mohli začať budovať modernú infraštruktúru. A, samozrejme, množstvo ďalších, veľmi významných stavieb a projektov, ktoré by mali smerovať k jednému - aby sa čo najviac rozvinul obrovský potenciál, ktorý Bratislava má."
Autor: BORIS KOREŇ