A.E.E.T. Vital Sleep System prichádza na slovenský trh so širokým spektrom ponuky vodných postelí a ich príslušenstva. Sú tu vodné postele typu Hardside, v ktorých je vodný matrac vložený do rámu, i vodné postele typu Softside, kde je tento pevný rám nahradený špeciálnou molitanovou vaňou.
Vodné matrace sú vyhotovené v rôznych tlmeniach. Na slovenskom trhu ponúkame matrace netlmené a tlmené v hodnotách 70 %, 95 % a 99 %. Všetky tieto vodné matrace sú výrobkami vysokej kvality, spĺňajú najprísnejšie U. S. normy pre výrobky HQ. Toto je dôvod, prečo môžeme pre naše vodné matrace poskytnúť až desaťročnú záruku.
Ponúkame širokú rozmerovú paletu od rozmerov pre jednomiestne lôžka (100 x 200, 91 x 213, 100 x 200 cm), cez matrace typu S/S - Super Single (123 x 213 cm), po manželské postele s obdĺžnikovou podstavou (140 x 200, 160 x 200, 153 x 213, 180 x 210, 200 x 200 cm), ale aj s osemuholníkovou podstavou (kde dĺžka diagonály je 240 cm). Navyše u týchto dvojlôžok možno uplatniť aj tzv. Dual System s termostenou medzi matracmi, ktorý umožňuje individuálne nastavenie teploty každého matraca.
Pri našich vodných posteliach nebudete potrebovať namáhavo a zdĺhavo vymieňať vodu (nie ako u iných výrobcov) - stačí používať naše značkové prípravky pre údržbu vodných matracov.
Vodná posteľ znamená omnoho viac ako "obyčajný kus nábytku, pretože klasické postele neposkytujú ani zďaleka také množstvo predností, ak vôbec nejaké majú. Výhody vodných môžeme rozdeliť do dvoch hlavných skupín - hygienické a zdravotné prednosti.
Cez povrch klasického matraca preniká prach, pot a iné nečistoty, ktoré sa nikdy nepodarí úplne vyprášiť či vysať. Toto zasa môže byť ohniskom vzniku plesní, takisto živnou pôdou pre roztoče, baktériové kolónie a pod. Tento problém u vodných matracov neexistuje, pretože pokrývky sa dajú sňať a vyprať a hladký vinylový plášť sa len jednoducho pretrie. Je samozrejmosťou, že všetky komponenty nami ponúkaných vodných postelí nie sú zdrojom alergénov.
Hlavnou zdravotnou výhodou vodných matracov je, že maximálne šetria chrbticu. Pri ležaní na klasickej podložke sa tlak spôsobený hmotnosťou tela sústreďuje len do niekoľkých tlakových bodov, čo agresívne pôsobí na chrbtovú lordózu a takisto aj tlak na medzistavcové platničky potom nepôsobí v prirodzenom smere v pozdĺžnej osi chrbtice, ale kolmo na ňu. Toto riziko pri vodných matracoch odpadá, pretože tlak sa prostredníctvom kvapaliny rovnomerne rozloží na celú plochu tela, a tak si chrbtica vždy nájde svoju prirodzenú polohu pri ležaní na chrbte, boku, v embryonálnej polohe a pod. Ideálne rozloženie tlakov však prispieva aj k ďalším prednostiam: neexistuje tu riziko preležanín, počet mikroprebudení počas spánku z dôvodu stŕpnutia svalstva a následnej zmeny polohy sa minimalizuje, resp. úplne odstraňuje, čo prispieva k oveľa hodnotnejšiemu a hlbšiemu spánku, pri veľkoplošných popáleninách, pri zápalom poškodených kĺboch a tkanivách minimalizovaním tlaku, pre tehotné ženy, ktorých chrbtica a nervový systém dostávajú v tomto období poriadne "zabrať". Možnosť ohrevu vodného matraca umožňuje vysoký relaxačný účinok pre unavené svalstvo, pri svalovej horúčke, pri "bolestiach v krížoch", reume, atď.
Toto je stručné vymenovanie výhod, ktoré vám poskytnú iba vodné postele. Vodné postele sú samozrejme vhodné pre zdravých ľudí, a to najmä z dôvodu vysoko účinnej prevencie. Pre zdravie totiž platí, že prevencia pohltí menšie výdavky ako liečenie v čase, keď sa choroba už prejaví.