# Aký je váš názor na tento krok?
"My ho plne chápeme. Ide totiž o to, aby sa verejnosti dal dostatok možností zúčastniť sa diskusie o dostavbe Mochoviec. Požiadavkou Európskej banky pre obnovu a rozvoj (EBRD) bolo, aby verejnosť mohla dať svoje pripomienky písomne alebo aby mala možnosť vyjadriť svoj názor na stretnutiach. Je veľmi ťažké predstaviť si, že by sa tak stalo, pokiaľ sa má verejný míting zmeniť na televíznu debatu. Taká forma procesu verejného pripomienkovania, akú navrhovali Slovenské elektrárne a Electricité de France, nemôže EBRD vyhovovať."
# Zástupcovia EBRD, ktorí sa vyjadrovali doteraz, však proti postupu SE a EDF nič nenamietali. Čím si to vysvetľujete?
"V tom prípade ani EBRD nemá skutočný záujem o účasť verejnosti na pripomienkovaní dostavby Mochoviec a jej požiadavky sa dajú chápať iba ako administratívny postup."
# Greenpeace je jednou z deviatich občianskych iniciatív, ktoré požiadali o predĺženie termínu verejného pripomienkovania, ktoré sa má po 70 dňoch skončiť 17. februára. Prečo?
"Z principiálnych dôvodov. Na takú rozsiahlu - dvetisícstranovú - dokumentáciu treba nevyhnutne viac času, ak nemá utrpieť kvalita pripomienok. Mimovládne ochranárske organizácie o dlhší čas na spracovanie pripomienok žiadajú už od augusta minulého roku."