V tréningu Jarno Trulli z Jordanu pred Ferrari aj pred McLarenom

SEPANG – Jazdci červeného tímu Ferrari (M. Schumacher, Barrichello) aj vo včerajšom voľnom tréningu na zajtrajšiu Veľkú cenu Malajzie dominovali pred súpermi zo stajne strieborného McLarenu (Coulthard, Häkkinen), ale pred všetkých sa časom 1:38,846

SEPANG – Jazdci červeného tímu Ferrari (M. Schumacher, Barrichello) aj vo včerajšom voľnom tréningu na zajtrajšiu Veľkú cenu Malajzie dominovali pred súpermi zo stajne strieborného McLarenu (Coulthard, Häkkinen), ale pred všetkých sa časom 1:38,846 min na 5543 m dlhom okruhu v Sepangu prekvapujúco dostal Talian Jarno Trulli na žltom Jordane. Dnes sa jazdí kvalifikácia a v nedeľu ráno o 8.00 h nášho času odštartujú druhé preteky tohtoročného 17-dielneho seriálu formuly 1. Po úvodnej VC Austrálie vedie v hodnotení jazdcov s 10 bodmi úradujúci majster sveta Michael Schumacher z Nemecka na Ferrari a v Malajzii obhajuje vlaňajšie prvenstvo. V minulej sezóne sa v Sepangu jazdilo v októbri, ferraristi naplno oslavovali Schumiho titul pre tím z Maranella po 21 rokoch i prvenstvo v Pohári konštruktérov. Práve krátkou päťmesačnou prestávkou medzi dvoma veľkými cenami experti vysvetľujú, že v tomto roku nie je o formulu 1 v Malajzii taký záujem ako predtým. Z 90-tisíc vstupeniek sa v predpredaji minula necelá polovica.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Výsledky 1. voľného tréningu na VC Malajzie: 1. Trulli (Tal., Jordan) 1:38,846 min (priem. rýchlosť 201,877 km/h), 2. M. Schumacher (Nem., Ferrari) + 0,083 s, 3. Barrichello (Braz., Ferrari) + 0,085, 4. Coulthard (V. Brit., McLaren) + 0,454, 5. Irvine (V. Brit., Jaguar) + 0,674, 6. Häkkinen (Fín., McLaren) + 1,015.

(on)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  2. Taxík lacnejší ako MHD? Podľa šéfa HOPINu to nedáva zmysel
  3. Odborník na reštaurovanie: Lacné úpravy ničia kamenné pamiatky
  4. EURO U21 2025: S kým, kde a kedy hráme zápasy?
  5. Digitálne platby a poistenie pre bezstarostnú dovolenku
  6. Dubová alej prichádza s dostupnejším bývaním na predmestí
  7. Z ruky do úst: Viete, koľko rodín nemá žiadnu finančnú rezervu?
  8. Známy šéfkuchár radí: Takto budú bezlepkové pagáče dlhšie mäkké
  1. Odborník na reštaurovanie: Lacné úpravy ničia kamenné pamiatky
  2. Taxík lacnejší ako MHD? Podľa šéfa HOPINu to nedáva zmysel
  3. EURO U21 2025: S kým, kde a kedy hráme zápasy?
  4. Digitálne platby a poistenie pre bezstarostnú dovolenku
  5. KVITOK® – prírodná kozmetika zo srdca východného Slovenska
  6. Slovo HAUS znamená dom, budova, firma. Je to aj domov
  7. Z ruky do úst: Viete, koľko rodín nemá žiadnu finančnú rezervu?
  8. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 17 589
  2. S. Moravčík: 30-dňová záruka vianočky? Ja by som ju nejedol 8 282
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 7 699
  4. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 614
  5. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 4 802
  6. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 518
  7. Plátené tašky a opakované použitie 4 225
  8. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone 3 343
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu