Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

Tréner Ondrej Glajza nominoval cyklokrosárov na MS v Montreuile

BRATISLAVA (TASR) - Posledným testom slovenskej cyklokrosovej reprezentácie pred odchodom na majstrovstvá sveta vo francúzskom Montreuile (3. a 4. februára) boli preteky v poľských Katoviciach. V sobotu sa na štart postavili iba bratia Milan a Andrej ...

BRATISLAVA (TASR) - Posledným testom slovenskej cyklokrosovej reprezentácie pred odchodom na majstrovstvá sveta vo francúzskom Montreuile (3. a 4. februára) boli preteky v poľských Katoviciach. V sobotu sa na štart postavili iba bratia Milan a Andrej Kružicovci, v nedeľu už štartovali aj ostatní reprezentační kandidáti. Po sobotňajšom štvrtom mieste zvíťazil v juniorskej kategórii Milan Kružic pred svojím bratom Andrejom (v sobotu piaty). Medzi mužmi skončil Roland Krajči šiesty, Rastislav Glajza pre indispozíciu spôsobenú minulotýždňovou chorobou vzdal. "Chlapcom som povedal, aby išli opatrne," povedal reprezentačný tréner Ondrej Glajza. "Nechcel som, aby sa niekto z nich pred majstrovstvami sveta zranil. Čo sa týka Rasťa, verím, že vo Francúzsku už bude zdravý." A ako vyzerá nominácia Slovenska? "V kategórii juniorov budú štartovať Ján Kružic a Martin Kostka, v kategórii nádejí (do 23 rokov) Rastislav Glajza, Roland Krajči, Milan Barényi, Milan Kružic a Maroš Kováč a v elitnej kategórii mužov Peter Hric," oznámil tréner Ondrej Glajza. Reprezentanti sa dnes ráno stretnú v Bratislave a potom ich už čaká presun do dejiska šampionátu Montreuilu na predmestí Paríža, kam dorazia zajtra. Prvé vystúpenie na MS čaká pretekárov kategórie nádejí, ktoré sa na štart vydajú v sobotu o 14. h. V nedeľu sú na programe preteky juniorov (11.00) a hlavnej kategórie Elite (15.00).