Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej

Profesionál Paszterko mal po zápase večera dosť síl ďakovať divákom za podporu

"Box je ten najjemnejší šport, veď ako jediný prebieha v rukavičkách," povedal na úvod profesionálneho boxerského podujatia Probox Gala 1996 v hale na Pasienkoch čestný hosť večera - trojnásobný olympijský víťaz Maďar László Papp a odštartoval historick

ú bratislavskú premiéru. Výkonné reproduktory spustili megahit rockovej skupiny Stormwitch Eye of the Tiger (Oči tigra) a mohlo sa začať. Zhruba tisícka prítomných videla jeden amatérsky a päť profesionálnych duelov, ktorým kraľoval duel 37 - ročného Ladislava Paszterka (Probox Klub Nové Zámky) s 24 - ročným rodákom z Bukurešti Józsefom Köszegim (Box Uniteam Maďarsko). Jasnú prevahu nášho borca vydržal Rumun celých 8 kôl, no víťazstvo ostalo na Slovensku. A L. Paszterko mal po zápase ešte dosť síl, aby divákom poďakoval za podporu a atmosféru. V súboji nežného pohlavia Nemky Weickenmeirovej a našej Lapčíkovej inkasovala naša zástupkyňa úder za úderom, rozhodcovia však gentlemansky vyhlásili duel za nerozhodný. Predsedovi MKDH Bélovi Bugárovi však ženský box neučaroval: "Nie je to podľa môjho gusta, pozvali ma sem priatelia z BC Komárno, ale mužský sa mi páči viacej." Žartom dodal, že by nezaškodilo, keby medzi povrazy nahnali aj niektorých politikov. "Podaktorí by si veru pár úderov zaslúžili." Prvé oficiálne vystúpenie na Slovensku si pochvaľoval aj predseda Asociácie profesionálneho boxu Karol Jády: "Som rád, že sa tento šport chytil aj na Slovensku. Diváci mohli zhliadnuť kvalitné zápasy. A o rok, keď by sa Paszterko mal stretnúť so slávnym Nemcom Axelom Schultzom opäť na Pasienkoch, by divákom mohlo byť viac."

Výsledky - amatéri do 71 kg: Kosťov (PK Nové Zámky) - Ku:rti ( PK Komárno) remíza, profesionáli - do 60 kg: Lakatos (PK N. Zámky) - Jánoš (BT Budapešť) 3:0 n. b., do 71 kg: Patkó (Petöfibánya) - Melich (PK N. Zámky) k. o. v 2. kole, do 81 kg: Jankó (PK N. Zámky) - Stanko (Sp. N. Ves) 1:2 n.b., nad 89,7 kg: Paszterko - Köszegi 3:0 n.b., ženy - do 54 kg: Weickenmeirová (Nem.) - Lapčíková (PK N. Zámky) remíza.

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy