Moravčík má zlomenú ihlicu ľavého lýtka a dva mesiace si do lopty nekopne

BRATISLAVA/BASTIA (SME - ju) - Na raňajky sa mu nechcelo vstávať, ale obed v bastijskej nemocnici už zjedol Ľubomír Moravčík s chuťou. Hlas, a vzhľadom na momentálnu situáciu nepatrične bodrá nálada, signalizovali, že 31-ročný kapitán slovenskej futbalove

j reprezentácie a opora Bastie sa zmieril s nehodou v sobotňajšom zápase Bastia - Monaco, ktorý sa pre "Ritka" skončil v 23. minúte po nešetrnom zákroku Petita. "Chcel som si hodiť loptu dopredu po pravej strane." Petit pri vkĺzačke zozadu jeho ľavou nohou zobral loptu, ale aj moje lýtko. Navyše dopadol na moju opornú ľavú nohu a zreteľne som počul, ako mi v lýtku ruplo. Hneď som vedel, že kosť je zlomená. Diagnóza to potvrdila - zlomená ihlica ľavého lýtka."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

# Prognóza?

SkryťVypnúť reklamu

"Teraž čakám na manželku (pondelok napoludnie - pozn. red.), že ma odvezie domov. Štrnásť dní bude noha v klasickej sadre. Potom mi lýtko spevnia iným spôsobom, no pol druha mesiaca nebudem môcť stúpiť na chodidlo bez barlí. Po dvoch mesiacoch by som mal začať chodiť, postupne behať."

# Smola pre vás, Bastiu, ktorá sľubne rozohrala francúzsku ligu, i pre slovenskú reprezentáciu, ktorá zasa sľubne rozbehla kvalifikáciu na MS `96.

"Nikdy v živote som nemal zlomenú nohu. Potešili ma telefonáty mnohých ľudí, okamžite sa o môj stav zaujímali reprezentační tréneri. Na zápas Španielsko - Slovensko sa zrejme prídem pozrieť - o barlách."

# Ako komentujete nedávne stretnutie našej kvalifikačnej skupiny Česko - Španielsko?

"Ani jedno mužstvo si nevytvorilo poriadnu šancu, taktický boj sa dal čakať. Myslím, že na Čechoch sa prejavuje únava a výkonnostný útlm po európskom šampionáte. Kľúčovým hráčom očividne dochádzali sily, nedarilo sa Kukovi. Formu mal iba Berger, aj to však zrejme preto, že počas zranenia si riadne oddýchol."

SkryťVypnúť reklamu

# Do konca roka ťažko nastúpite v riadnom zápase. Nepocítite taký dlhý výpadok finančne?

"Dúfam, že nie. Prvé tri mesiace mi klub platí všetko podľa zmluvy, potom by do hry vstúpilo poistenie."

# Ste rodený hravý typ, čo si počnete bez lopty?

"No veď to. Hneď si musím zadovážiť z Nitry prísun čerstvej literatúry. Listujem tu staré časopisy, viem ich už naspamäť."

Autor: SME-ju

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí
  2. Plaťte, šetrite, investujte moderne – prehľadne a na pár ťuknutí
  3. Bezlepkové delikatesy od šéfkuchára svetových hviezd
  4. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným
  5. IAD Investičný Realitný Fond: Kooperativa mieri do Twin City C
  6. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke
  7. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  8. Čo bude toto leto in?
  1. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí
  2. Plaťte, šetrite, investujte moderne – prehľadne a na pár ťuknutí
  3. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným
  4. Bezlepkové delikatesy od šéfkuchára svetových hviezd
  5. LESY SR hostili prestížne udeľovanie cien CIC
  6. IAD Investičný Realitný Fond: Kooperativa mieri do Twin City C
  7. Dá sa na Slovensku zbohatnúť poctivo?
  8. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke
  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur 8 540
  2. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným 8 161
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 3 958
  4. Dá sa na Slovensku zbohatnúť poctivo? 3 527
  5. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 3 036
  6. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 2 952
  7. Čo bude toto leto in? 2 779
  8. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke 2 665
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu