Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Útočník Crespo dostal Argentínu do finále

Prvými finalistami futbalového turnaja sa stali reprezentanti Argentíny, ktorí si v semifinále poradili pred 78 212 spokojnými divákmi s Portugalskom 2:0. Juhoameričania si na svojho súpera v boji o zlato budú musieť počkať. Dnes presne o polnoci sa ...

Prvými finalistami futbalového turnaja sa stali reprezentanti Argentíny, ktorí si v semifinále poradili pred 78 212 spokojnými divákmi s Portugalskom 2:0. Juhoameričania si na svojho súpera v boji o zlato budú musieť počkať. Dnes presne o polnoci sa v druhom semifinále o postup pokúsia Brazílčania a Nigérijčania. Portugalsko čaká dnes zápas o bronz. Finále je na programe v sobotu od 21.45 stredoeurópskeho času na Sanford Stadium v Athens. Najväčšiu zásluhu na víťazstve Argentínčanov má útočník Hernan Crespo, ktorý v druhom polčase zaujímavého stretnutia strelil obidva góly víťazov. Ten prvý zaznamenal v 55. minúte a druhý pridal o osem minút neskôr. Hernan Crespo, futbalový talent, ktorý prešiel v minulej sezóne z argentínskeho veľkoklubu River Plae Buenos Aires, strelil v Atlante už 5 gólov a dostal sa tak na čelo streleckého rebríčka olympijského turnaja. Bol to už ich druhý duel s portugalským tímom, v tom prvom sa súperi rozišli zmierlivo - 1:1.

Zverenci trénera Daniela Passarellu, ktorý v roku 1978 priviedol ako kapitán Argentínu k prvému titulu majstrov sveta, tak minimálne vyrovnajú svoj najlepší výsledok z OH. V roku 1928 v Amsterdame skončili druhí za víťazným Uruguajom. Alebo sa dočkajú historického prvého zlata? V skupine A, v ktorej mali za súperov domáci tím, Portugalsko a Tunisko, veľmi nepresvedčili. Postúpili síce z prvého miesta, ale s odretými ušami. S Tuniskom i Portugalskom len remizovali, zdolali len USA 3:1. O ich postupe z prvého miesta rozhodol až väčší počet nastrieľaných gólov. Argentínčania mali skóre 5:3, Portugalci 4:2. Od štvrťfinále však Passarelovi "chlapci" nedostali ani gól. Španielom dali štyri, Portugalcom dva.