j Socialistickej strany Srbska (SDS), predák srbských ultranacionalistov Vojislav Šešelj (Srbská radikálna strana) a Vuk Draškovič z opozičného Srbského hnutia obnovy (SPO). Volebné komisie uviedli, že do 13. h SELČ sa k urnám dostavilo okolo 25 percent oprávnených voličov a že hlasovanie sa koná bez incidentov.
Aj vzhľadom na neúčasť značnej časti opozície sa očakáva víťazstvo vládnych socialistov a ich zotrvanie pri moci ďalšie 4 roky. K absencii sa rozhodli dve z troch hlavných opozičných formácií, ktoré na prelome roka zlomili 50-ročnú komunisticko-socialistickú moc a ktoré sa po niekoľkotýždňových demonštráciách domohli v Belehrade a niektorých ďalších mestách uznania svojho víťazstva v novembrových komunálnych voľbách - Občiansky zväz (GSS) Vesny Pešičovej a Demokratická strana (DSS) Zorana Djindjiča. Opozícia obvinila socialistov vedených juhoslovanským prezidentom Slobodanom Miloševičom z krokov proti zmenám volebného systému a tiež odmietla podporiť prezidentskú kampaň svojho bývalého spojenca Vuka Draškoviča. Voľby bojkotovala aj silná albánska menšina v južnej provincii Kosovo, ktorá sa usiluje o silnú nezávislosť od belehradskej vlády. Niekoľko tisíc ľudí v sobotu večer v Belehrade demonštrovalo za bojkot volieb. Na protest vyzvali opozičné študentské organizácie.
Voľby v Srbsku boli o tri mesiace predsunuté vtedy, keď sa bývalý srbský prezident Miloševič ujal v auguste úradu prezidenta srbsko-čiernohorskej Juhoslávie. Vystriedal svojho straníckeho kolegu Zorana Liliča.