Paragrafy maďarskej legislatívy nemyslia na postih v takom prípade, aký sa odohral v uplynulých dňoch v istom paneláku v Tapolci neďaleko Veszprému: Veselý účastník vinobrania v Badacsonyi sa totiž rozhodol previesť vlastného koníka po obytnom objekte, kde sa v skorých ranných hodinách s ním dostal až na desiate poschodie. Privolaní policajti pokojného štvornohého účastníka dobrodružnej expedície zviezli v nákladnom výťahu na prízemie, kým iniciátora akcie predviedli na príslušný policajný okrsok, kde vysvitlo, že iba nedávno mu - v súvislosti s podnapitosťou - odobrali vodičský preukaz. Vtedy sa rozhodol, že bude na prepravu používať už iba koňa.
NÁHRDELNÍK PROTI PAPARAZZI
Známe osobnosti, brániace sa dotieravým fotografom, môžu využiť prvý svetový vynález proti paparazzi. Malé laserové zariadenie na retiazke okolo krku reaguje na fotografický blesk a vysiela prerušované bleskové svetlo, ktoré poškodí film vo fotoaparáte. Zložitejšie prístroje tohto druhu pod názvom Orlie oko sa používajú v armáde na znemožnenie zaostrenia fotoaparátu alebo ožiarenie používateľa červenými laserovými lúčmi, ktoré znehodnotia fotografie. Vynálezca Joseph Carvalko povedal, že neočakáva príliš veľký záujem, ale po tragédii princeznej Diany by sa mohol zo strany známych osobností prejaviť zvýšený dopyt.
HLUKOM NA DÉMONOV
Ohlušujúci hluk sprevádzal v noci navčera zatmenie Mesiaca v Rumunsku. Podľa miestnych povier totiž Mesiac nebol v tieni Zeme, ale ho zhltol jeden z démonov "vircolaci" a na to, aby ho vydávil z hrdla, treba ho riadne vystrašiť. Podľa rumunskej ľudovej tradície je Mesiac vždy pri zatmení zhltnutý jedým z " vircolaci", ktorí ho však tak či tak nemôžu stráviť. Jediným riešením je donútiť ich prirodzenú družicu Zeme "vypľuť". Generáciami sa ako pomôcka osvedčil výdatný hluk. Keďže luna včera ráno "visela" nad obzorom, dá sa predpokladať, že Rumuni boli dostatočne hluční.
ZÁPADNÉ HRAČKY KAZIA MORÁLKU MALÝCH IRÁNCOV
Veľký rozruch v iránskej tlači vyvolal párik nedostatočne oblečených bábik imitujúcich tanec lambada, ktoré sa do mekky islamskej kultúry dostali nie celkom legálnym spôsobom - zato však šli výborne na odbyt na všetkých trhoviskách v severozápadných častiach krajiny. Dovoz tancujúceho páru na baterky by iránske úrady nikdy nepovolili. Podľa zásad islamskej morálky sa žena totiž nesmie nikdy stretnúť s mužom bez sprievodu "gardedámy". Tieto hračky otvorene propagujúce "frivolnosť" akceptovanú západnou kultúrou sa preto pašovali zo susedného Afganistanu. Šírenie kultúrnych vplyvov Západu medzi iránskou mládežou predstavuje vážne ohrozenie tradičných hodnôt iránskej kultúry. "Kultúrnej invázii" Západu sa snažia iránske úrady čeliť tak, že obmedzujú šírenie "importovanej estetiky" a namiesto nej ponúkajú vlastnú. Tak to bolo, aj keď sa iránski výrobcovia snažili konkurovať výrobcovi Barbie a Kena - firme Mattel, bábikami oblečenými v tradičných iránskych rúchach, ktoré pomenovali Dara a Sara.