Vladimír HAGARA (hovorca HZDS): "Tohto politika pozvala na Slovensko SNS a HZDS sa s týmto politikom nemá záujem stretnúť. Je to vyslovene vnútrostranícka záležitosť SNS. V každom prípade sa s týmto politikom z HZDS nikto nestretne."
Mikuláš DZURINDA (KDH): "Bude to signál, že slovenská vláda sa skladá z koalície, ktorej jeden člen má úzke kontakty s extrémnou nacionálnou stranou, a to bude veľavravné voči médiám a zahraničnému svetu."
Ján BUDAJ (DU): "SNS sa svojou extrémne pravicovou politikou veľmi vzdialila odkazu historickej SNS. Pozývaním politikov typu Le Pen SNS zhoršuje nielen svoje renomé, ale aj renomé slovenskej politickej reprezentácie a Slovenska ako štátu."
Ján LANGOŠ (DS): "Po neonacistickom výroku predsedu vlády o jeho zámere umožniť vysídlenie občanov SR maďarskej národnosti už oficiálna návšteva neofašistu Le Pena Západ nemôže prekvapiť. V civilizovanej Európe nejde o politické nálepky, neofašimus alebo neonacizmus, ale o základnú ľudskosť v politike, tradičnú úctu k ľudským bytostiam a o nezvratné rozhodnutie Západu nedopustiť znovu hrôzy, ku ktorým viedli fašistické a komunistické ideológie v tomto storočí. Nedávne rozhodnutia NATO a EÚ boli nesmierne závažné pre Západ i našu krajinu a môžu sa zmeniť len zásadnou zmenou vládneho politického režimu."
Gyula BÁRDOS (MKDH): "Pozvanie Le Pena je ďalším zo série negatívnych signálov. Žiaľ, je zarážajúce, že SNS ako strana vládnej koalície pozýva politika takého typu ako Le Pen na Slovensko práve teraz, keď sa má rozhodovať o smerovaní štátu na ďalšie obdobie. Pozvanie SNS mi pripomína príslovie: Vrana k vrane sadá,..."
László NAGY (MOS): "Le Pen je za úniu neutrálnych štátov Európy a je proti súčasnej podobe integrovanej Európy. Skamarátenie SNS s Le Penom je v protiklade s vládnym programom. V situácii, keď V. Mečiar hovorí o možnosti vysídľovania Maďarov, zahraničie to vníma ako spojenie nacionálnej časti Slovenska s francúzskymi nacionalistami."
Autor: sp