né kvôli Sviatku práce, čo malo negatívny vplyv na aktivitu na európskych trhoch. Rýchly piatkový rast dolára o 2,5 JPY nad hranicu 120 JPY povzbudil v pondelok miernu vlnu realizácií ziskov, čo síce mierne utlmilo pohyby dolára, ale neohrozilo jeho rast. Voči marke bol dolár na stabilných 1,8156/63 DEM. Na konci raňajšieho obchodovania sa pohyboval takmer na úrovni 121 JPY - na štvormesačnom rekorde. Na začiatku popoludňajšieho obchodovania dolár poklesol voči jenu aj marke na 1,8068/73 DEM a 120,65 JPY, zasiahnutý vlnou predajov zameraných na realizáciu ziskov. Nakoniec sa na európskych trhoch dolár uzatvoril na pevnejších úrovniach, podporený oslabovaním jenu z dôvodu obáv zo "zdravotného stavu" japonskej ekonomiky. Vlna predajov zameraných na realizáciu ziskov stlačila dolár pod vrchol 121 JPY. Dolár sa uzatvoril na 120,85 JPY, čo je viac ako piatkový záver 120,55 JPY. Voči marke posilnil z piatkových 1,8045 DEM na 1,8114 DEM.
V utorok ráno dolár pokračoval v posilňovaní voči jenu aj marke a mal výrazný podporný vplyv na svetové akciové burzy. V priebehu predpoludnia dosiahol dolár nový štvormesačný rekord 121,78 JPY. Údaje o júlovom páde maloobchodného predaja v Japonsku ešte viac zhoršili obraz japonskej ekonomiky.
Bundesbanka sa rozhodla ponechať reposadbu na úrovni 3 %. Reposadzba nebola zmenená už viac ako rok. Toto rozhodnutie malo na trhy povzbudzujúci účinok. Dolár sa zaslúžil o pozitívnu náladu na európskych trhoch, nakoľko pokračoval v raste voči jenu. Japonskí predstavitelia totiž vyhlásili, že neplánujú opatrenia na utlmenie rastu americkej meny. Po prekonaní štvormesačného rekordu 121,78 JPY poklesol dolár popoludní na 121,65/75 JPY. Voči marke dolár posilnil na 1,8324/29 DEM. Večer dolár poklesol na 121,53/58 JPY, avšak voči marke spevnil na 1,833/40 DEM.
Vyjadrenia prezidenta nemeckej centrálnej banky Hansa Tietmeyera, v ktorých uvítal nedávnu korekciu marky, pomohli v stredu vytlačiť marku na denný rekord. Tietmeyer tiž povedal, že Bundesbanka musí venovať značnú pozornosť potenciálnej hrozbe inflácie. Tá by mohla viesť k skorému zvýšeniu nemeckých úrokových sadzieb, čo by veľmi pomohlo marke. Zverejnené údaje o priemyselnej produkcií v Nemecku (júlový rast o 3,5 %) boli ďalším podporným faktorom pre marku, ktorá už ráno bola podporená vyhlásenami Tietmeyera. Všetci totiž čakali rast produkcie iba o 0,5 %. Zverejnené údaje zintenzívnili hrozbu inflácie, resp. hrozbu zvyšovnia nemeckých sadzieb. Analytici však upokojovali trhy slovami, že Bundesbanka neurobí nič unáhlene. Všetky uvedené udalosti spôsobili pád dolára z utorkových 1,8327 DEM na 1,8191 DEM. Večer dolár poklesol na 1,8167 DEM, nakoľko stále naň vplývali debaty o raste nemeckých sadzieb.
Vo štvrtok ráno všetci čakali na neskoršie zasadnutie Bundesbanky, na ktorom sa malo rozhodnúť o osude úrokových sadzieb. Bundesbanka nechala úrokové sadzby nezmenené, čo sa aj očakávalo. Avšak podľa analytikov silnejší ekonomický rast v Nemecku naznačuje, že Bundesbanka bude niekedy v priebehu nasledujúcich mesiacov nútená úrokové miery zvýšiť. Nemecká marka sa držala stabilne, resp. voči niektorým menám poklesla. Voči doláru sa pohybovala na 1 USD = 1,8176 DEM.
Na začiatku piatkového obchodovania dolár voči jenu posilnil, podporený vyhláseniami japonského ministra financí, ktorý na piatkovej tlačovej konferencii povedal, že neplánuje vyvolať oslabenie jenu s cieľom podpory japonskej ekonomiky. USA sa totiž obávajú, že ďalší pokles jenu by zvýšil obchodný deficit USA s Japonskom.