# V ktorých bodoch chcete zmeniť volebný zákon?
"Chcem zdôrazniť, že zachovávame podstatu súčasného zákona a vychádzame z pomerného volebného systému. Je to osvedčený princíp, uplatňujú ho vyspelé demokratické štáty. Dostávajú sa prostredníctvom neho k moci určité politické subjekty a občan má záruku, že sa zúčastňuje na správe vecí verejných. Zmeny, ktoré navrhujeme, sú minimálne a reagujú na nové územnosprávne členenie štátu."
# Navrhujete osem volebných obvodov?
"Áno. Je to správne z technického hľadiska a má to aj obsahový význam. Poslanec v konkrétne vymedzenom kraji sa bude môcť lepšie kontaktovať so svojimi voličmi."
# Aké ďalšie zmeny navrhujete?
"Ide o technické otázky. Rozvoz hlasovacích lístkov, ich spočítanie atď. by mali zabezpečovať krajské úrady. Navrhujeme, aby mnohé z právomocí, ktoré mal doteraz minister vnútra, prešli na krajské úrady. Ďalšou dôležitou zmenou je to, aby sa volebná komisia, v prípade námietok voči zapísaniu niektorého politického subjektu na kandidátku, mohla obrátiť na všeobecný súd."
# Ostávajú vo vašom návrhu volebné komisie zložené zo zástupcov politických strán?
"Áno. Z pomerného zastúpenia a demokratických princípov volieb vyplýva, aby ústredná volebná komisia, krajské a okrskové komisie boli rozhodujúcimi orgánmi pri zabezpečovaní a kontrolovaní volebného procesu."