Podľa trénera Ignatieva bude spojencom Ruska proti Taliansku počasie

MOSKVA (REUTERS, mb) - Najväčšia pozornosť z dnešnej barážovej štvorici zápasov sa sústreďuje do Moskvy, kde sa stretne Rusko s Talianskom. Domáci futbalisti skončili v skupine druhí za priamo postujúcim Bulharmi, Talianov predstihli Angličania. Taliansky

tréner Cesare Maldini nominoval aj útočníka Olympique Marseille Fabrizia Ravanelliho. "Neuspokojil by ma výsledok 0:0. Lepšie by bolo streliť gól na súperovom ihrisku," vyhlásil Maldini, ktorý má na pamäti aj odvetu o dva týždne v Neapole. "Musíme vyhrať. Nič iné nemá význam," povedal Ravanelli, ktorý v posledných dvoch kvalifikačných zápasoch nehral. Akýkoľvek iný výsledok v oboch zápasoch by bol pre Taliansko, krajinu, ktorá na záverečnom turnaji MS nechýbala od roku 1958, národnou tragédiou.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

"Počasie bude naším spojencom," povedal včera tréner Ruska Boris Ignatiev. Je si vedomý toho, že ruská zima už v minulosti prekazila zámery súperom. Štadión moskovského Dinama má vyhrievanú plochu, čo znamená, že pri teplote pod nulou jeho povrch nezamrzne. Taliani aj napriek tomu požiadali firmu Nike o rýchlu výrobu špeciálnych zimných kopačiek. Skúsenosti z podobných nefutbalových podmienok má len Zola, ale ten v drese Chelsea v PVP v nórskom Tromsö sedel iba na lavičke a pozeral sa na biely terén v druhom polčase. Ani dnes sa zrejme na ihrisko nedostane, lebo Maldini dá prednosť robustnejším typom - Ravanellimu a Vierimu. Paolo Maldini má osobne kryť Kančelskisa, v bráne Talianov sa neobjaví pre zranenie Peruzzi z Juventusu, ktorého nahradí Pagliuca z milánskeho Interu. Zranený je aj stredný obranca Ferrara. Po treste sa do kádra vracia Di Matteo a spolu s Albertinim a Dinom Baggiom majú byť hybnými pákami talianskej ofenzívy.

SkryťVypnúť reklamu

V domácom tíme je otázny štart Kančelskisa a Onopka. "Sú zranení a o ich štarte rozhodne lekár. Možno budú hrať, možno nie," povedal v pondelok šéf lekárskeho tímu ruskej reprezentácie Mark Golik. "Sme silní duchom. Súper bude chcieť vyhrať pre fanúšikov. Do istej miery som optimistom," vyhlásil Ignatiev.

Pravdepodobné zostavy: RUSKO: Ovčinikov - Kovtun, Onopko, Cvejba, Chelstov - Radimov, Alejničev, Tichonov, Kančelskis - Kolyvanov, Juran. TALIANSKO: Pagliuca - Nesta, Cannavaro, Costacurta, Maldini - D. Baggio, Di Matteo, Albertini, Fuser - Ravanelli, Vieri. Stretnutie sa hrá o 18.30 a rozhoduje ho Dán Mikkelsen.

Autor: SME-mb

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Anna Macaláková: Výnos je len časť príbehu investície
  2. Slony, ticho savany, Kilimandžáro. Keňa je skvelá na prvé safari
  3. Sudoku a hlavolamy: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani počas leta
  4. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku
  5. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes
  6. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  7. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  8. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb
  1. Slony, ticho savany, Kilimandžáro. Keňa je skvelá na prvé safari
  2. Anna Macaláková: Výnos je len časť príbehu investície
  3. Pochvala v teame nie je „bonus“, ale kyslík
  4. Sudoku a hlavolamy: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani počas leta
  5. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku
  6. Drony menia lesníctvo, LESY SR testujú 3D modelovanie územia
  7. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  8. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  1. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes 15 077
  2. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku 13 307
  3. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta 6 054
  4. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí 4 485
  5. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb 3 082
  6. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina? 2 882
  7. Bývanie v centre Bratislavy? Kúpa sa oplatí viac ako prenájom 2 233
  8. Majster cukrár radí: Tento dezert dodá každej letnej párty šťavu 2 192
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu