Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Kapitán humenského Chemlonu Jaroslav Sovič bol v sobotu natešený i rozladený

Futbalisti Chemlonu sa naposledy tešili z víťazstva nad vojakmi z B. Bystrice ešte v národnej lige, keď Juračku vtedy prekonal v záverečnej minúte kurióznym gólom priamo z rohového kopu (lopta navyše preletela cez dieru v bočnej sieti) ukrajinský legionár

Akbarov. V lige odohrali títo súperi potom 10 vzájomných stretnutí bez humenského víťazstva. Až v sobotu sa neúspešná séria Chemlonu skončila a radosť z toho po zápase pochopiteľne nezakrýval ani kapitán Humenčanov Jaroslav Sovič. Na náročnom teréne patril k najlepším domácim hráčom a spolu s gólmanom hostí Juračkom k najlepším na ihrisku. Ako videl sobotňajšie stretnutie: "Som rád, že nám to dnes vyšlo, lebo ďalšia domáca prehra by už bola pre nás katastrofou a ani remíza nič neriešila. Vyhrali sme celkom zaslúžene, lebo až na úvod druhého polčasu a záver, keď sme už hrali oslabení, sme boli lepším mužstvom a podali sme jeden z našich najlepších výkonov jesene. Škoda najmä prvého polčasu, po ktorom mohlo byť aj 5:1. Všetkým chlapcom ďakujem za príkladné nasadenie, no zvlášť chcem oceniť prístup trojice hosťujúcich druholigistov. Kunzo, Horochonič i Lesniak absolvovali s nami vlastne len jeden poriadny tréning, ale v sobotu vhodne zapadli do súkolia Chemlonu a Horochonič s Lesniakom sa na našom prvom víťazstve nad Duklou podieľali aj gólmi. Pre mňa sa však jeseň predčasne skončila, lebo dnešná žltá karta je už moja ôsma, a tak v záverečnom kole jesene i v jarnej premiére budem musieť držať spoluhráčom palce z tribúny. Verím, že zabojujú aj za mňa aspoň tak ako v sobotu v stretnutí s vojakmi spod Urpína."