Slovan - Dukla Trenčín 10:1 (2:1, 6:0, 1:0)

ŠK: Čapek (50. Marko) - Višňovský, Mosnár, Pukalovič, Hecl (41. Jendek), Bukna Búřil - Kolník, Voskár, Cíger - Iljin, Kapuš, Pankov - Tomík (41. Kropáč), Rusznyák, Horváth (41. Daniel). DUKLA: Murín (34. Špillar) - Vlk, R. Pavlikovský, Kusovský, Smerčiak,

Segľa, Kobezda - Opatovská, Melicherík, Jakubík - Nemec, Pleva, Paukovček - Szöke, Mravík, Fleischer.

Góly: 3., 19. a 28. Cíger, 33. Pankov, 33. Horváth, 34. Mosnár, 36. Iľjin, 40. Kolník, 48. Kropáč, 55. Búřil - 2. Paukovček. Pred 7780 divákmi rozhodovali Čaprnka, Druga, Mašík, vylúčení 4:7, navyše Jakubík 5 min a dkz, presilovky 2:0, oslabenia 0:0. Najlepší: Čapek - Mosnár - Cíger.

Dopravný chaos v okolí zimného štadióna po zotmení svedčil, že sa bude hrať neobyčajný hokejový zápas. Súboj lídra tabuľky s majstrom prilákal rekordnú návštevu tohto ročníka Extraligy, ale asi nikto nečakal, že šláger kola sa premení na exhibíciu Bratislavčanov, ktorý oäť vynikajúco dirigoval kapitán Cíger. Náladu v nabitých tribúnach v úvode zmrazil Trenčan Paukovček, keď už v 2. min prekvapil strelou Čapka. Potom však prišli chvíle Cígera: najprv delovkou po buly vyrovnal a po dokonalom vyšachovaní trenčianskej obrany do konca prvej tretiny ešte zvrátil skóre v prospech domácich. Čistý hetrik Cígera uzavrel šťastný gól v 28. min, keď si jeho prihrávku zrazil Vlk korčuľou do vlastnej bránky. Chvíle medzi 28. - 34. min boli pre vývoj zápasu azda najdôležitejšie - v nich Slovan štyri razy prekonal Murína a za stavu 6:1 reprezentačný gólman sám odišiel na striedačku. Mladý Špillar sa nestačil ani dotknúť puku a už ho vyťahoval spoza svojho chrbta.... Nadšené obecentvo burácalo: desať, desať! S chuťou hrajúci Slovan v druhej tretine prevalcoval majstra, ktorý v zdecimovanej obrane nestačil odolávať tlaku domácich. Na tretiu tretinu sa Dukle zrejme už nechcelo ani nastúpiť. Za zdržiavanie hry ju rozhodca potrestal dvoma minútami. Domáci už trochu poľavili v koncentrácii, jednako splnili volanie obecenstva a vydarený hokejový večer zavŕšil Búřil desiatym gólom. Ernest Bokroš, tréner Slovana: "Chcem sa za hráčov poďakovať divákom. Prvá tretina nebola z našej strany najlepšia, kritérium zniesla len prvá päťka. Po prestávke sa naša hra zlepšila a keď prišli ďalšie góly z hráčov opadla nervozita. Zaiste pomohla i výmena Tomíka s Iľjinom na pravom krídle druhého a tretieho útoku." Miroslav Miklošovič, asistent trénera Trenčína: "Tu vari ani nie je čo hodnotiť... Ako tak sme so súperom držali krok v prvej tretine, po treťom góle Cígera sme z ľadu pomaly odchádzali. Naše meškanie na začiatku tretej tretiny nebolo zámerom, jednoducho sme v kabíne po druhej tretine mali hráčom čo povedať."