Spravodajstvo

ANS O FINANCOVANÍ ZDRAVOTNÍCTVA

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) vyzýva všetky zdravotné poisťovne, aby dodržali zmluvy uzatvorené s poskytovateľmi zdravotníckej starostlivosti. Zároveň apeluje na ministra financií, aby sa s plnou vážnosťou zaoberal predloženým stanoviskom ANS, obsahujúcim i aktívnu účasť štátu na financovaní zdravotníckej starostlivosti viaczdrojovou formou, uvádza vo svojom stanovisku prezident ANS M. Benčat a konštatuje, že všetky doterajšie rokovania riešili iba problém zdravotných poisťovní. "Nebol vôbec otvorený dialóg o tom, čo je možné z daného objemu finančných prostriedkov urobiť. Preto považujeme vyhlásenia predstaviteľov zdravotných poisťovní a ministerstva financií, že sme sa dohodli za nepravdivé," uviedol M. Benčat.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

ŠESTÁK DO LUXEMBURSKA

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí SR a hlavný vyjednávač SR pre rokovania o vstupe SR do EÚ J. Šesták odcestuje v pondelok do Luxemburska, ktoré je predsedajúcou krajinou EÚ. Bude rokovať s predstaviteľom ministerstva zahraničia Luxemburska J. Feyderom o stanovisku SR k posudku EK, možnosti podpory SR zo strany Luxemburska pri vstupe SR do EÚ a o otázkach rozvoja bilaterálnej spolupráce. J. Šestáka prijme aj minister zahraničia Luxemburska J. F. Poos.

PREDAJ OSOBNÝCH ÁUT

V priebehu októbra tohto roku sa predalo na Slovensku 5210 osobných áut a za desať mesiacov roka spolu 49 090. Informovalo o tom Združenie automobilového priemyslu. Za desať mesiacov minulého roku sa predalo v SR 56 130 osobných áut a za rovnaké obdobie 1996 to bolo len 17 709 osobných vozidiel. Na trhu osobných áut viedla značka Škoda, ktorá za desať mesiacov tohto roka predala spolu 22 570 áut.

SkryťVypnúť reklamu

DEVÍZOVÉ REZERVY

Celkové devízové rezervy SR k 12. novembru tohto roku dosiahli 7,584 mld USD. V porovnaní so stavom k 5. novembru celkové rezervy stúpli o 198,5 mil. USD. Na tomto náraste sa najvýraznejšie podieľal rast rezerv komerčných bánk o 174,6 mil. USD na 4,0887 mld. USD. Informovalo o tom tlačové oddelenie NBS. Rezervy NBS od 5. do 12. novembra stúpli o 23,9 mil. USD a dosiahli výšku 3,4958 mld. USD. O 22,5 mil. USD tak presiahli tohtoročné maximum dosiahnuté k 1. januáru tohto roku (3,4733 mld. USD).

SPOLUPRÁCA UK A UMB

Zmluvu o spolupráci právnických fakúlt Univerzity Komenského (UK) v Bratislave a Univerzity Mateja Bela (UMB) v B. Bystrici včera podpísali ich dekani M. Mamojka a P. Kandráč. Zmluva predpokladá spoluprácu v oblasti pedagogickej, vedecko-výskumnej, edičnej, zahraničných vzťahov a ostatných činností.

SkryťVypnúť reklamu

UTIEKLI DVA MUFLÓNY

Do intravilánu mesta Bratislavy vbehli vo štvrtok večer dva muflóny, ktoré sa pohybujú v oblasti Horského parku. Zvieratá môžu človeku ublížiť, alebo spôsobiť dopravnú nehodu. Sloboda zvierat, ktorá dnes organizuje akciu na ich odchyt, žiada občanov, aby prípadný pohyb muflónov hlásili na t. č. 76 51 76.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 7 253
  2. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 5 356
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 5 010
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 4 178
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 2 961
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 569
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 022
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 664
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu