Talianske ministerstvo financií v stredu okamžite zastavilo výrobu novej tisíclírovej bankovky potom, čo sa zistilo, že na mape Európy, ktorá je na nej zobrazená, je Nemecko ešte rozdelené. Bankovka, ktorá začala platiť pred dvoma dňami a v obehu ich je už najmenej desať miliónov, bude podľa agentúry EFE za niekoľko dní nahradená novou. Znalci očakávajú, že o stiahnutí zlej bankovky sa postarajú šťastní majitelia sami, pretože jej zberateľská hodnota teraz rýchlo porastie. Aj keď na chybnej mape sú hranice európskych štátov vyznačené len približne, je jasne vidieť, že na území zjednoteného Nemecka sa ešte rozkladajú dva štáty: vedľa Spolkovej republiky Nemecko tiež už viac ako sedem rokov neexistujúca Nemecká demokratická republika.
AUTOR BESTSELLERU OPÄŤ BEZDOMOVCOM
Raz si dole, raz hore - a potom zase dole. Také poučenie poskytuje osud Larsa Eighnera, autora bestselleru o bezdomovcoch z roku 1993. Po vydaní knihy "Putovanie s Lisbeth" Eighner vystupoval v televízii, usporiadal turné po Európe a zarobil slušné peniaze. Teraz sa však vo svojich 40 rokoch opäť vrátil "pod most". Vo svojom románe Eighner opísal tri roky, ktoré prežl v texaskom Austine a v Kalifornii ako bezdomovec. Sprevádzaný len svojím psom hľadal jedlo v smetiakoch a spal pod mostami, prikrytý igelitom. Pred dvoma týždňami sa Eighner, neschopný splácať dlhy a nájomné, presťahoval so svojím psom z bytu naspäť na ulicu. V pondelok vydali miestne austinské noviny správu, že spisovateľ prespáva pod stanom. Priatelia mu okamžite zohnali dočasné ubytovanie a združenie spisovateľov mesta Austin sa chystá založiť fond, s ktorého pomocou by si Eighner mohol prenajať byt.
BITKA O KURACIE STEHNÁ
Spoločenský večer v britskom mestečku Bridgewter sa náhle zmenil na nepríjemnú nočnú moru. Kvôli recepcii na počesť hostí zo zahraničia sa britskí hostitelia pobili o kuracie stehná. Po ohňostroji, ktorým si Angličania každý rok pripomínajú neúspešný pokus Guya Fawkesa z roku 1605 vyhodiť londýnsky parlament do vzduchu, mala nasledovať slávnostná recepcia. Namiesto gurmánskych hodov sa však strhla bitka, ktorú zastavila až privolaná polícia. Príčinou hádky bolo pohostenie, ktoré obsluha naservírovala iba delegácii z nemeckého mesta Homberg, kým v susednej miestnosti rozpačito čakali na jedlo Česi zo zastupiteľstva Prahy 6. Po viac ako hodine im nakoniec priniesli iba sendviče, hoci hostitelia objednali a zaplatili iné jedlo. Hostiteľ Čechov - Humphrey Temperley, zástupca starostu zo Somersetu sa rozhodol chybu napraviť, ale bez úspechu. Vošiel preto do susednej miestnosti, kde stolovali Nemci a vzal misu s kuracími stehnami a salámou. Pohostiť českú delegáciu sa mu však nepodarilo. Anglickí hostitelia druhej skupiny sa doňho pustili a stehná nakoniec lietali vo vzduchu a namiesto v žalúdkoch skončili na dlážke.