Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Topoľčany víťazne, ŠKP i Nitra s debaklom

BRATISLAVA (TASR, sv) - Vysoké prehry utrpeli slovenskí zástupcovia v oboch sobotňajších zápasoch európskych hádzanárskych pohárov na pôde súperov. Muži ŠKP Bratislava podľahli v PVP dánskemu Gudme rozdielom pätnástich gólov a Nitrianky v rovnakej súťaži

nemeckému Dortmundu dokonca ešte o tri góly väčším rozdielom! Česť Slovenska zachránili v Pohári EHF Topoľčany, ktoré na odvetu so slovinským Gradecom pocestujú so sľubným 9 - gólovým náskokom.

Muži - PVP: GOG Gudme - ŠKP Bratislava 33:18 (19:11), najviac gólov: K. Nielsen 9 - Hučko 5. Pred 900 divákmi rozhodovali Liachovicius a Paskievicius (obaja Litva), vylúčení 6:1, 7 m hody: 4/4 - 4:5. Hádzanári ŠKP dokázali vzdorovať favorizovanému súperovi iba do polovice prvého polčasu. V ďalšom priebehu hry súper vďaka výbornému výkonu dánskeho reprezentanta Andreassena v bráne z protiútokov i v hre na postavenú obranu strelil sedem gólov (zo stavu 7:7 na 14:8) a o výsledku bolo rozhodnuté. Ženy - PVP: Borussia Dortmund - Plastika Nitra 37:19 (18:12), najviac gólov Nitry: Kovácsová 7, Kolečániová 4. Proti favorizovanému súperovi zohrali Nitrianky vyrovnanú partiu len do 20. min prvého polčasu. Tá bola pre ne nešťastná, pretože sa vážne zranila kapitánka a opora tímu brankárka Ivánková. Dovtedy bol stav 9:7 pre domáce, no od toho okamihu prebrali Nemky iniciatívu a až do konca zápasu boli jasne lepšie.

Pohár EHF - 2.kolo: HC Topoľčany - Prevent Slovenj Gradec 28:19 (14:9), Bergendi 9 - A. Levc 5. Pred 1100 divákmi rozhodovali Sels a van Croonenborch (obaja Belg.), vylúčení 3:7, 7m hody: 0/0 - 2/1. Domáci sa postupne zbavovali nervozity a zaslúžene zvíťazili.