Na Silvestra od 10.20 h do 12.00 h si poslucháči rádia Twist po prvý raz vypočujú nový zábavný program Spolužiaci. V novom roku ho budú môcť sledovať pravidelne, vždy raz do mesiaca ako jeden z nedeľných zábavníkov. Autorom a moderátorom je herec Peter Marcin. "Program je založený na tom, že si pozvem na verejnú nahrávku zopár spolužiakov, ktorí absolvovali Vysokú školu múzických umení, či už hercov, alebo režisérov." Silvestrovské vysielanie je nultým dielom, ktorý sa nahral v ružinovskom kultúrnom dome v Bratislave. "Vstupenky boli vypredané týždeň dopredu, z čoho som bol príjemne prekvapený. Pretože dnes dostať ľudí na nejakú akciu nie je vôbec jednoduché. Možno to bolo tým, že sme začínali absolventami roku 1965, kde štúdium ukončili aj Stano Dančiak, Marián Labuda a Oľga Šalagová. Veľmi ochotne si prišli zaspomínať na študentské časy. V hľadisku sedel ako hosť ich ďalší spolužiak Paľko Mikulík. Mal obrovský potlesk, potvrdil, že je stále s nami, napriek tomu, že choroba mu nedovoľuje aktívne žiť hereckým životom."
Peter Marcin nikdy nebol v stálom divadelnom angažmán. Krátky čas síce účinkoval napríklad na Novej scéne v Bratislave v muzikáli Jozef a jeho farebný čarovný plášť, gros jeho hereckej práce však boli najmä dabing a moderovanie. Televízni diváci ho poznajú napríklad z Kolesa šťastia, ktoré uvádzal dva roky a z Televíkendu STV, poslucháči Slovenského rozhlasu zasa ako jedného zo spíkrov zábavníka Trenažér. Prečo sa rozhodol pre vlastnú reláciu? "Dávno som rozmýšľal nad spomienkovým programom s hercami. Pretože, keď čakáme povedzme v dabingu či pri nakrúcaní, porozpráva sa strašne veľa zážitkov. A najmä zo študentských čias. Aj na besedách nikdy nechýba takáto otázka, ľudí veľmi zaujímajú historky zo zákulisia. Zameral som sa na spomienky na štúdium. Sám ako absolvent VŠMU ich mám kopec a veľa som sa ich napočúval aj od starších kolegov, ktorí sú ohromní rozprávači. Čo je veľké umenie a mnohí sú v ňom naozaj dobrí. Tak som si povedal, že ich rozprávanie by určite zaujímalo mnoho poslucháčov. Šiel som teda s ponukou do Twistu. Páčila sa im, tak sme to rozbehli." Peter Marcin navštívil študijné oddelenie VŠMU, preštudoval zoznamy absolventov a podľa nich vytypoval potenciálnych účinkujúcich. Všetci oslovení však okamžite súhlasili, projekt sa im páčil, najväčší problém je vraj len zladiť ich termíny. V programe sa budú striedať staršie ročníky s mladšími, občas vystúpia aj dnešní poslucháči, ktorí majú "konškolákov" spred rokov teraz za profesorov. V najbližších pokračovaniach sa objavia ľudia, ktorí končili v šesťdesiatom štvrtom, môže to byť teda Michal Dočolomanský, Ľubo Gregor, Juraj Slezáček, Martin Huba či režisér Karol Spišák. A zaujímavý je aj ešte straší ročník, kde absolvovali napríklad Milan Lasica, Zora Kolínska či Zita Furková. Objaví sa aj najstaršia herecká generácia, ktorá študovala ešte pred založením VŠMU. "Robilo sa to tak, že hrali v divadle a popri tom mali špeciálny herecký kurz. Sú to napríklad Ivan Krivosudský či Eduard Bindas. Ten, keď som ho oslovil, povedal, že príde veľmi rád, ale žeby som ich mal osloviť ako jedných z prvých, lebo sa nemusia ďalšieho pokračovania dožiť." Okrem spomienok je v programe priestor aj na otázky divákov, predely má na starosti živá hudba, dvaja niekdajší členovia kapely YPS Jano Kapusta a Bobo Hangónyi hrajúci na španielkach a ústnej harmonike.
Prvá nahrávka v Ružinove trvala dve a pol hodiny, bolo vidieť, že sa tu stretli naslovovzatí rozprávači. Aj mystifikátori. Stano Dančiak vraj spomínal na svoje výhovorky pre profesora Mikuláša Hubu. Ako notorický omeškávač sa napríklad vyhováral, že mešká preto, lebo z trolejbusu vypadlo dno, a tak všetci pasažieri museli utekať. To by sa ešte dalo stihnúť, no museli popri tom pozbierať rozsypané drobné, ktoré vypadli sprievodkyni. Marián Labuda zasa zaspomínal na prax, keď sa povinne musel prijať aj nejaký robotnícky káder. Takže s nimi za herca študoval baník, ktorý mal zaprášené pľúca a nemohol preto rozprávať. P. Marcinovi je ľúto, že musel program zostrihať o celú hodinu, no určite ešte niekde zvyšný materiál využije. Snáď o rok, opäť v jubilejnom vysielaní.