Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky

Ako sa v roku zemného Tigra bude vodiť iným znameniam?

BYVOL

Rok Tigra je pre Byvola časom možných zmien, ktoré toto konzervatívnejšiemu spôsobu života naklonené znamenie nevíta vždy s radosťou. V predchádzajúcich rokoch si však Byvol upevňoval svoje postavenie a ak bude k zmenám pristupovať pružne a bez zbytočných obáv, prinesú prospech. V rodine to bude príjemný rok, s radosťou z úspechov mladších členov famílie, v spoločnosti čas dôstojnej reprezentácie a nadväzovania nových priateľských a aj inak užitočných kontaktov. Tigrí čas praje byvoliemu prehlbovaniu vedomostí vytrvalým štúdiom. Byvol-obchodník a podnikateľ by mal kontrolovať svoju administratívu, aby sa zbytočne nevystavoval byrokratickému tlaku. To platí predovšetkým pre ohnivých Byvolov (nar. 1937), vodný Byvol (1913 a 1973) by mal viac kontrolovať účtovné doklady a drevený Byvol (1925, 1985) - pozor na obsah dohôd a zmlúv, podpisujte len po porade s právnikom.

Skryť Vypnúť reklamu

TIGER

Do roka svojho znamenia by mal koncom januára vstupovať Tiger s čistým stolom, bez restov z minulosti vo všetkých oblastiach života a práce. Čakajú ho totiž dobré časy, škoda, keby si ich pokazil dlhmi z minulosti. Čas prináša nové príležitosti, bohatstvo originálnych nápadov, zlepšenie finančnej situácie. Pozitívne aspekty dominujú aj v súkromnom živote a slobodné pásikavé "šelmičky" majú najmä zjari a v lete šance nájsť tých pravých partnerov. Tiger by mal krotiť svoju charakteristickú netrpezlivosť, nesústredenosť a prinútiť sa, aby svoje ciele definoval čo najjasnejšie. Kovovým Tigrom (1950) a ich vodným spolubratom (1962) neradno príliš plytvať peniazmi, ohnivé Tigre (1926 a 1986) by mali v zložitých situáciách vziať do úvahy rady rodičov či dobrých priateľov, zemné Tigre (1938) pozor na korešpondenciu, môže v nej byť skrytý budúci problém.

Skryť Vypnúť reklamu

ZAJAC

Pre Zajaca bude tigrí čas dôležitým obdobím, plným udalostí. Niektoré sa mu síce pozdávať nebudú, pretože ušiačiky patria k ľuďom, ktorí nemajú príliš radi veľké zmeny. Keď sa však na ne budú dívať ako na ponúknuté šance, uspejú, tobôž, ak im využité príležitosti otvoria nové horizonty. Ak Zajac začne z týchto pohľadov nové projekty, bude z nich mať dlhodobý profit, hoci aj preň platí, pozor na financie. Aj v rodine bude obdobie bohaté na udalosti, zajko by preto nemal mať ambície urobiť všetko sám a oprieť sa radšej o súdržné náručie rodiny, aby sa vyhol stresom. Zajko sa v roku Tigra veľa naučí a veľa dokáže, najmä, ak ide o kovových Zajacov (1951), pokiaľ nestratia vytrvalosť a zodpovednosť. Pekné perspektívy má vodný Zajac (1963), drevený Zajac (1975) by sa mal vyvarovať špekulácií a ohnivý Zajac (1927 a 1987) si musí dať pozor na návody na rýchle zbohatnutie a podvodníkov. Zemný zajačik (1939) bude otrávený malichernosťami a môže im predísť starostlivejším plánovaním činností.

Skryť Vypnúť reklamu

DRAK

Rodinný a spoločenský život Drakov bude uspokojivý, s radostnými a zaujímavými udalosťami. Drak by si už nemal vylizovať rany, ktoré utŕžil v predchádzajúcich obdobiach, ale sústrediť sa na prítomnosť a budúcnosť, lebo tam sú úspechy. Draka, ak bude rozvážny a dá občas i na radu dobrých priateľov, čaká finančne priaznivé obdobie, treba využiť všetky legálne dostupné prostriedky na múdre investovanie. Drakov niektoré okolnosti prinútia odložiť viaceré plány, od ktorých si nemálo sľubujú, treba pozorne sledovať dianie okolo seba, pretože súvislosti samy našepkajú, prečo je vhodné počkať na príhodnejšiu chvíľu. Kovoví Draci (1940) by sa nemali dať vmanévrovať okolnosťami do časovej tiesne, vodní Draci (1952) majú šancu dobre sa zamestnať, drevení Draci (1964) - radšej sa vyhnite prílišnej márnotratnosti, ohniví (1976), postupujte radšej cieľavedomejšie a nerozptyľujte sa príliš, aby energia nechýbala. Zemní Draci (1928, 1988), neuzatvárajte sa do seba, v spoločnosti čaká úspech.

Skryť Vypnúť reklamu

HAD

Mierny pokrok, hoci nie všetko sa vydarí podľa vašich želaní: také sú hadie prognózy v roku 1998. Astrológovia odporúčajú rozvážny a opatrný postup, čo pre metodických Hadov nie je nesplniteľné, hoci rok to naozaj nebude najjednoduchší. V rodine by mali byť Hadi ústretoví, vyhnúť sa mrzutým reakciám na vznik niektorých situácií, ktoré im nie sú po chuti, odmenou budú pekné zážitky a láska najbližších. I v zamestnaní môžu na prvý pohľad nevítané zmeny priniesť neskorší osoh. Pozor na možné veľké výdavky, venujte pozornosť svojim rozpočtom. Dbajte na správny program i na voľné chvíle, aby vás nepohltila iba práca a starosti. Had má dostatok psychických síl, ak náležite relaxuje. Kovových Hadov (1941) zachráni pred nepríjemnosťami diplomatický postup, vodný Had (1953) nech sa vyvaruje stresov, aby si nepoškodil zdravie, drevený Had (1965) sa v prípade neopatrnosti dočká finančných strát, ohnivý Had (1917, 1977) prežije zaujímavý tigrí rok, bohatý na zmeny i spoločenský život a zemný Had (1929, 1989) naplno využije svoj zmysel pre opatrnosť a intuíciu.

Skryť Vypnúť reklamu

KÔŇ

Ak koník nebude zbytočne plytvať svojou energiou a hnať sa za celým stádom všakovakých cieľov, dočká sa pokroku vo svojej kariére a pozitívnych zmien. Príde odmena za odvahu, vytrvalosť a úspechy budú inšpirovať k ďalším úspešným krokom. Najmä v podnikaní, kde sa bude mimoriadne dariť. Šľahačkou na koňovej torte bude i rodinná pohoda a radosť zo spoločne prežitých chvíľ s najbližšími. Koník by si mal strážiť peňaženku, lebo na bezuzdné utrácanie nebude dosť grošíkov, prievan tam však nehrozí. V spoločenskom živote má tátošík oveľa viac šancí ako v predchádzajúcich rokoch a slobodný sa zrejme dočká stretnutia s vytúženou partnerkou. Kone čaká s trochou opatrnosti pozitívny rok. Kovové Kone (1930, 1990) by mali rátať so zmenami na každom kroku a podnikavo ich môžu využiť. Vodné Kone (1942) uspejú, ak budú cieľavedome cválať iba za konkrétnymi cieľmi, drevené Kone (1954) by nemali pripúšťať rozmary ani zaspať na vavrínoch finančných úspechov a ohnivé Kone (1966) čaká zlepšenie, aj nové úlohy. Zemné Kone (1918, 1978) sa potešia z nových lások a priateľstiev, treba však zachovať cit pre realitu.

Skryť Vypnúť reklamu

KOZA

Niektoré zmeny v tigrom roku sa Koze páčiť nebudú, mala byť ich však prijímať športovo, lebo obdobie to bude inak pozoruhodné. Najmä v zamestnaní, kde takmer všetky Kozy postretnú reorganizačné premeny, bude vhodné mať na pamäti, že aj takéto kotrmelce prinášajú v dlhodobejšej perspektíve osoh. Vo finančnej oblasti by Kozy mali byť opatrné a pri nákladnejších nákupoch radšej viac porovnávať ceny, ako aj kvalitu tovaru. V rodine, najmä v čase spoločných voľných chvíľ, bude Koza naberať nové sily a odvahu, v spoločnosti by mala trpezlivejšie brať do úvahy mienku iných a vyvarovať sa sklonov k panovačnosti. Rok praje Kozám, ktoré majú literárne a umelecké ambície, lebo múzy sa na ne prívetivo usmievajú. Kovové Kozy (1931, 1991) by mali zvážiť opatrnosť, aby si zbytočným úrazom neublížili, vodné Kozy (1943) nech nezabúdajú, že neistote a zmätkom môžu efektívne čeliť svojou rozhodnosťou a energickými postupmi. Drevená Koza (1955) urobí dobre, ak bude o všetkom vôkol dobre informovaná a vyhne sa tvrdohlavosti, ohnivá kozička (1967) sa dočká nepríjemností, ak bude ľahkomyseľná vo výdavkoch a zemné Kozy (1919, 1979) zažiaria v spoločnosti, kde však nesmú zabúdať, že tigrí čas nie je iba na zábavu.

Skryť Vypnúť reklamu

OPICA

Ak Opica tak majstrovsky ako v predchádzajúcom období využije svoju obdivuhodnú prispôsobivosť, opäť vyťaží aj z veľmi komplikovaných situácií, ktoré tigrí rok prinesie. Prospeje zmena miesta, prevencia márnotratnosti vo výdavkoch a v rozumnej miere i ústretovosť k okoliu. Opice neradi odkrývajú cudzím svoje vnútro, nemali by však prílišnou neprístupnosťou a zbytočnými hádkami odrádzať možných spojencov. To platí aj v rodine a vzťahoch s priateľmi, ktorí potom ochotnejšie pomôžu. Kovová Opica (1920, 1980) urobí dobre, ak každú príležitosť využije na získanie skúseností. Vodná Opica (1932, 1992) by sa mala prinútiť k usilovnosti a vyhnúť sa hádkam, tak si ušetrí rozčarovanie, drevená Opica (1944) môže zasa ťažiť zo svojej svedomitosti, hoci na väčšie pokroky si počká. Ohnivá Opica (1956) je vynaliezavá, nájde i spôsob, ako sa vyhnúť hroziacim rizikám a napokon zemná Opica (1968) by nemala najmä doma preháňať svoju starostlivosť o blížnych, ale zapojiť ich do práce v domácnosti, lebo jej hrozí vyčerpanie.

Skryť Vypnúť reklamu

KOHÚT

Ľudí z tohto znamenia, inteligentných a so zmyslom pre humor, čakajú v dobe vlády zemného Tigra viaceré zmeny. Nedá sa vylúčiť zmena zamestnania, funkcie, a to v pomerne rýchlom tempe, takže treba predom premýšľať nad výhodami a nevýhodami terajšieho postavenia. Potom neváhať, rozhodovať sa múdro a energicky. Podnikaví Kohúti by sa mali v každom prípade rozhodnúť pre uskutočnenie svojich nápadov, pravda, radšej po opatrnom preskúmaní realizačného priestoru, tak príde aj zisk. Kohúta zmeny a podnikateľské aktivity môžu dosť vyšťaviť, preto by si mal strážiť pokoj rodinného zázemia. Harmónia doma bude mať blahodárne účinky. Slobodný Kohút má šance na novú známosť. Pre kovového Kohúta (1921, 1981) pôjde o významné obdobie, hoci rozhodovanie bude mať ďalekosiahle dôsledky a nebude vždy ľahké. Vodný Kohút (1933, 1993) vyštartuje práve v roku Tigra do nového, pozitívnejšieho obdobia, drevený Kohút (1945), ak sa dokáže dynamickým zmenám opatrne prispôsobovať, vyťaží maximum. Ohnivým Kohútom (1957) s mimoriadne nezdolnou náturou praje najmä jar a leto, keď prídu skvelé šance a zemný Kohút (1909, 1969), hoci sa určitej neistote a napätiu neubráni, ak uplatní svoj bystrý úsudok, získa rešpekt okolia.

Skryť Vypnúť reklamu

PES

Predchádzajúcimi chybami poučený Pes zožne v tigrom čase úrodu, tobôž, ak umne využije svoju schopnosť poznať vnútro svojich blížnych a partnerov. Nemusí sa báť nových začiatkov a môže smelo využiť ponúkané šance, veď havo má húževnatosti dosť. Brať však na seba príliš veľa záväzkov by prinieslo únavu a zahmlilo posudzovanie reality. Ľudia z tohto znamenia uprednostňujú pokojné tíšiny v rodine a domove, budú sa tešiť z nádherných chvíľ s blízkymi osobami. Zažiaria však ako výborní ,baviči` i v spoločnosti. Ak sa vyhnú pochybným finančným transakciám, pohoda bude aj v peňaženkách. Kovového Psa (1910, 1970) tigrí rok uspokojí, šťastie sa opäť kloní na jeho stranu. Vodným Psom (1922, 1982), najmä s umeleckými sklonmi prospeje, ak sa pokúsia veľa tvoriť. Pozor pri ďalekých cestách. Drevený Pes (1934, 1994) by mal so zvýšenou opatrnosťou postupovať pri podpisoch dôležitých listín, zmlúv a vo finančných transakciách. Ohnivý Pes (1946), ak má umelecké sklony, rozhodne nesmie žičlivé obdobie premárniť, treba obosielať súťaže: diela budú prijaté so záujmom. Zemný Pes (1958) môže smelo využiť prevládajúce pozitívne vplyvy, ktoré ho čakajú a ak mu ponúknu povýšenie, nemusí váhať.

Skryť Vypnúť reklamu

PRASA

Pri rozumnej dávke opatrnosti nemusí čas Tigra patriť pre Prasa k najhorším a môže veľa dosiahnuť. Pružné reakcie na prichádzajúce zmeny, ktoré na prvý pohľad nevyzerajú lákavo, môžu v budúcnosti priniesť i nemálo osohu. Prasa bude mať stále veľa práce a musí rátať s podráždením, vyplývajúcim z veľkého napätia, preto treba nájsť účinné relaxačné prostriedky. Rušný bude aj rodinný život, kde sa Prasa zaraduje z úspechov svojich mladších príbuzných. Prasa čaká finančne náročný rok, veľké investície, preto by si malo pozorne vypracovať rozpočet, aby sa mu válovček nevyprázdnil prirýchlo. Kovové Prasa (1911, 1971), ak nebude ľutovať úsilie, čo pri jeho charakteristickej cieľavedomosti iste nebude ťažké, dočká sa úspechov, hoci rok nebude bezproblémový. Vodné Prasa (1923, 1983), ktoré má zlaté srdce a s každým sa usiluje vychádzať iba po dobrom, nesmie dovoliť, aby ho niekto dotlačil k unáhleným rozhodnutiam, ak by boli v rozpore s jeho presvedčením. Drevené Prasa (1935, 1995) prežije čas Tigra ako na hojdačke. Vždy by sa však malo brániť stresu, potom bude úspešnejšie. Ohnivé Prasa (1947), ak sa nenechá strhnúť k nerozvážnosti, prežije i v čase zmien rok, ktorý mu niečo prinesie. Zemné Prasa (1959), vždy realistické a rozumné, by také malo ostať i vo svojich finančných záležitostiach a čas Tigra ho uspokojí.

Skryť Vypnúť reklamu

Krysa

Zaujímavý rok, najmä v druhej polovici obdobia. Aj keď sa ľuďom tohto znamenia zazdá, že život je ako surfista na nepokojných vlnách, vďaka vrodenej vnímavosti, predstavivosti a nápadom, so všetkým si napokon poradia. Žiadne iné znamenie nemá vari taký zmysel pre sebazáchranu. V tigrom čase bude Krysa s veľkou opatrnosťou pokračovať v tom, čo robí prakticky vždy - rozhojňovať svoj majetok. Pozor však, niektoré šance na rýchle zbohatnutie sú klamlivé a riskantné. V rodine budú tentoraz pozornosť starostlivej Krysy vyžadovať viac starší ľudia. Vo voľnom čase bude osožné venovať viac času rekreačnému športu. Cestovaniu patrí významná zložka a hlavne na vzdialenejších trasách bude vydarené. Kovová Krysa (1960) urobí dobre, ak bude na všetko vôkol seba reagovať čo najpružnejšie a bez zbytočného konzervativizmu, tak ľahšie prekoná obdobia neistoty. Vodná Krysa (1912, 1972) prevdepodobne zmení miesto, je však nadaná a uspeje i v nových úlohách, dočká sa i odmeny. Drevená Krysa (1924, 1984) bude mať z obdobia, ktoré začína, najlepšie perspektívy v lete. Inak pozor na uponáhľané rozhodovanie, v rodine i na pracovisku. Ohnivá Krysa (1936, 1996) pravdepodobne zmení bydlisko a mnohým tigrí čas prinesie zásadnejšie zmeny v celom živote - na ich zvládnutie má však dosť energie. Zemná Krysa (1948) je veľmi obozretná a mnohé v okolí ju bude znepokojovať, najviac jej pomôžu diplomatické postupy.

Skryť Vypnúť reklamu

Poznámka: Ázijské horoskopy majú pôvod hlboko v minulosti. Sú založené na lunárnom roku, ktorý sa spravidla začína a končí koncom januára alebo začiatkom februára, keď je Mesiac v nove.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
 2. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 3. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 4. Nové číslo Historickej revue
 5. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
 6. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
 7. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
 8. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
 9. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
 10. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
 1. Svieže jarné ceny v PLANEO Elektro sú aj v marci extra výhodné
 2. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
 3. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 4. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 5. Nové číslo Historickej revue
 6. Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK
 7. AS EUBA vyhlasuje protest proti novele zákona o VŠ
 8. Firmy sa spojili s učiteľmi, rozhodli sa pomôcť chudobným žiakom
 9. Počas pandémie vzrástli obavy z právnych sporov
 10. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
 1. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať? 19 537
 2. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 15 351
 3. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 12 166
 4. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými? 9 624
 5. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia 9 372
 6. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 8 481
 7. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje 7 463
 8. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami 7 271
 9. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 6 637
 10. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 6 145
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Poslanec Tomáš Šudík hovorí, že v klube OĽaNO sú dvaja až traja poslanci, ktorí vyslovujú kritiku.

5 h
Komentár Zuzany Kepplovej

Náš vzťah s Petrom

Zuzana Kepplová, komentátorka denníka SME.

Premiér nás jedným statusom teleportoval do čias franských špehov a byzantských bratov.

9 h
Minister zahraničia Ivan Korčok.

Korčok rieši Sputnik V aj dvojaké občianstvo.

8 h
Kostol sv. Michala a anjelov v britskom meste Ledbury, kde vyše sto rokov visel Tizianov obraz

Mestečko čaká nápor turistov.

14 h