V. MEČIAR: Za situáciu v IRB nepriamo obvinil NBS, keď uviedol, že ako je minister zodpovedný za to, čo sa deje v štáte, je guvernér zodpovedný za to, čo sa deje v bankách. Argumentoval, že keď sa niektoré veci dejú dlhšie roky tak, že sa nehýbu, potom je úlohou kritikov obrátiť pozornosť na NBS.
V. MASÁR: Problémy vidí v nepriaznivom vývoji hospodárenia IRB a v nepriaznivej situácii v zabezpečovaní likvidity. Príčiny stavu chce bližšie špecifikovať po analýze skutočného stavu v banke. Obvinenie V. Mečiara odmietol.
B. SCHMÖGNEROVÁ: Konštatovala, že situácia v IRB je výsledkom nezodpovednej politiky vlády. Myslí si, že najväčšia chyba sa stala, keď predseda vlády umožnil privatizovať IRB jej dlžníkmi.
S. KOZLÍK: Tvrdí, že pri dobrom výkone dohľadu zo strany NBS bolo možné zachytiť určité turbulencie, čím takisto ako V. Mečiar nepriamo obvinil NBS. Dodal, že ide o problém rokov 1991 až 1996 alebo 1997. Stanovisko B. Schmögnerovej označil za nekompetentné.
M. DZURINDA: Podľa neho je v prípade IRB mnoho dôvodov na zdržanlivosť. Situáciu zľahčil a podľa jeho slov má námet na riešenie pre jedného z majiteľov IRB A. Rezeša: "Nech predá Spartu a nech ratuje banku. Tá miliardička by sa tam teraz neuveriteľným spôsobom šikla."
HZDS: Najsilnejšia strana vládnej koalície iba vydala vyhlásenie, že peniaze IRB nebudú nikdy použité na kampaň HZDS. V prípade, že niekto tvrdí opak, chce HZDS voči nemu vyvodiť dôsledky.
VSŽ: Hovorca VSŽ sa vyjadril, že žiadne opatrenia realizované akcionármi IRB neumožňovali riešiť bez prispenia ostatných účastníkov jej súčasnú finančnú situáciu. Preto VSŽ podporili zavedenie nútenej správy v IRB. Zároveň hovorca uviedol, že VSŽ majú z hľadiska akcionára splnené všetky úlohy, za ktoré môžu niesť zodpovednosť.