Sobota, 27. február, 2021 | Meniny má AlexanderKrížovkyKrížovky

Pálffyho bodové prebudenie (gól + asistencia) v zápase proti tímu Buffalo Sabres

NEW YORK (TASR) - Sedem stretnutí mala v stredu na programe zámorská NHL a v dvoch z nich sa bodovo presadili aj slovenskí hokejisti. Po dlhšom pôste sa do kanadského bodovania opäť zapísal Žigmund Pálffy, ktorý v zápase NY Islanders - Buffalo zaznamenal

gól a asistenciu a prispel tak k víťazstvu domácich 4:0. Ostrovania viedli po dvoch tretinách už o tri góly a v čase najväčšieho náporu hostí v záverečnej časti hry unikol vo vlastnom oslabení práve Pálffy a zavŕšil gólový účet zápasu. Brankár Tommy Salo si tretíkrát v sezóne udržal čisté konto, celkove sa mu to podarilo už osemkrát.

Obranca Róbert Švehla síce asistoval pri vyrovnávajúcom góle floridských panterov na 1:1 v druhej tretine, ale ani on nezabránil prehre svojho mužstva s jazdcami z New Yorku 2:4. Hostia tak dosiahli prvé víťazstvo v tomto mesiaci a prerušili neúspešnú sériu piatich zápasov bez víťazstva. Najväčšiu pozornosť stredajšieho programu pútal duel Colorada s Detroitom, v ktorom sa napokon oba tímy rozišli zmierlivo po remíze 2:2. Zaslúžil sa o ňu vyrovnávajúcim gólom necelé tri minúty pred koncom tretej tretiny Peter Forsberg. V posledných šestnástich zápasoch má tento Švéd úctyhodnú bilanciu 9 gólov a 15 asistencií. Výborný výkon podal brankár domácich Craig Billington, ktorý zneškodnil 38 streleckých pokusov červených krídiel. V divácky málo atraktívnom stretnutí v Edmontone dominovala predovšetkým defenzíva a obaja brankári, takže sa v súboji domácich s Chicagom zrodila v hokeji málo vídaná bezgólová remíza. Vancouver aj bez zraneného Alexandra Mogiľného vyhral na ľade Phoenixu 5:1, zastúpil ho krajan Pavel Bure, autor gólu a dvoch asistencií. V Anaheime žiaril Švéd Mats Sundin, ktorý dvoma gólmi prispel k výhre hostí z Toronta 6:2.

FLORIDA - NEW YORK RANGERS 2:4 (0:0, 1:1, 1:3), góly: 38. Whitney (ŠVEHLA), 41. Wells (Dvořák) - 49. a 53. Eastwood, 22. Skrudland, 52. LaFontaine. Strely na bránku: 29:40, 14 703 divákov. NEW YORK ISLANDERS - BUFFALO 4:0 (2:0, 1:0, 1:0), 4. a 36. Reichel (na prvý PÁLFFY), 3. Jonsson (Reichel), 52. PÁLFFY. Strely na bránku: 29:28, 10 733 divákov. TAMPA BAY - BOSTON 2:0 (1:0, 0:0, 1:0), 16. Vůjtek, 60. Ciccarelli. Strely na bránku: 16:31, 13 154 divákov. COLORADO - DETROIT 2:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0), 36. C.Lemieux, 58. Forsberg - 40. Shanahan, 53. Holmström. Strely na bránku: 28:40, 16 061 divákov. EDMONTON - CHICAGO 0:0 po predĺžení. Strely na bránku: 30:28, 15 431 divákov. PHOENIX - VANCOUVER 1:5 (1:2, 0:3, 0:0), 10. Gartner - 2. Linden, 6. Odjick, 30. Murzyn, 38. Lumme, 39. P. Bure. Strely na bránku: 24:23, 13 785 divákov. ANAHEIM - TORONTO 2:6 (1:2, 1:1, 0:3), 5. Stevenson, 31. Kariya - 17. a 50. Hendrickson, 49. a 49. Sundin, 6. Schneider, 34. Koroľov. Strely na bránku: 24:39, 16 807 divákov.