KOŠICE – Na bankovom účte Úradu Košického samosprávneho kraja včera nebol ani halier a predseda Rudolf Bauer jazdil na požičanej Octavii. Jedenásť zamestnancov je od prvého pracovného dňa nového roku plne vyťažených. „Od prvého dňa okrem prípravy zasadania regionálneho parlamentu, budovania úradu a riešenia personálnych otázok, máme denne pracovné rokovania,“ povedal Bauer.
Od prednostu krajského úradu prevzal kompletne zrekonštruované a zariadené podlažie s viac ako 100 štvorcovými metrami kancelárskych priestorov, s funkčnými telefónmi a faxmi ešte na konci minulého roku. Na informáciách telefónne čísla a kontakt na úrad nemožno zistiť. V najbližších dňoch zverejnia všetky kontakty na internete, od včerajška má úrad krajskej samosprávy zriadenú vlastnú e-mailovú schránku (vuc@kek.vs.sk).
Od prvého dňa prijal Bauer desiatky návštev. V utorok ich bolo vyše tridsať. „Väčšinu tvorili žiadatelia o prijatie do zamestnania. Nezaujíma ma ich politická orientácia. Od každého požadujem štrukturovaný životopis a ponuku, akú prácu chce vykonávať, akú má o nej predstavu, zaujímajú ma vízie uchádzačov. Vyberám podľa aktuálnej potreby. Momentálne rozbiehame finančné oddelenie a plánovanie,“ hovorí Bauer.
Doteraz jedinou nominantkou politickej strany je vedúca úradu Rozália Múdra zo SMK. „S pani Múdrou sa poznáme roky, veľmi dobre sme spolupracovali aj na košickom magistráte, kde som pôsobil ako primátor a neskôr ako námestník primátora. Neberiem ju ako nominantku nejakého politického subjektu,“ tvrdí župan.
Vedúci odborov a ďalší pracovníci vzídu z výberových konaní. Rozhodujúca bude ich odbornosť. Miesto hlavného kontrolóra ponúkol Bauer opozícii.
MIKULÁŠ JESENSKÝ