Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Slovensko - Slovinsko 70:101, v kvalifikačnej skupine majstrovstiev Európy basketbalistov

KOŠICE (SME - RUDOLF RONDZIK) - Slovenskí basketbalisti prehrali aj v treťom stretnutí semifinálovej skupiny A o postup na ME 1999. Slovincom, na rozdiel od nedávnych duelov s Belgickom (76:79) a Gréckom (73:76), podľahli tentoraz výrazne 70:101 (35:51),

Body SR: Andruška 24, Wimmer a Svitek po 11, Michalík 8, Mičuda 6, Toja a Timko po 4, Smačko 2 - najviac bodov Slovinska: Tovorník 28, Tušek 26, rozhodovali Pozana (Tal.), Harsányi (Maď.), trestné hody 15/11 - 23/18, fauly 21:19, 1200 divákov.

Slovinci zatiaľ v skupine neprehrali, ich víťazstvo nad naším tímom bolo zaslúžené, nie však v rozdiele skóre. Slováci začali celkom dobre, pod košom sa darilo Andruškovi s Mičudom. Slovinci sa po prvý raz ujali vedenia v 9. min. 18:16 a viac svojmu súperovi nedovolili. Hostia sprísnili obranu, donútili našich k streľbe zo stredných i väčších vzdialeností, ktorá im nevychádzala. Slovinské trio Tovornik, Tušek a Gorenc ovládlo palubovku. Slovensko aj po prestávke držalo so súperom chvíľu krok, ale v 34. min. bolo všetko opäť jasné, hostia vyhrávali o dvadsať bodov.

Juraj Žuffa, tréner Slovenska: "Slovinci potvrdili silu juhoslovanskej basketbalovej školy. V kľúčových momentoch sme nedokázali presne zakončovať. Prehrali sme však s lepším tímom, musíme sa sústrediť na februárové zápasy."

Boris Zrinski, tréner Slovinska: "Po dobrých výsledkoch Slovákov v predchádzajúcich zápasoch sme sa na košický zápas pripravovali s veľkou starostlivosťou. Poznali sme silu každého protihráča a po zmene obranného systému hry po desiatich minútach sme jasne ovládli hru."