sa ročne na matričnom úrade zosobáši asi 200 svadobných párov, nové opatrenie tak zaťaží mestský rozpočet sumou 100-tisíc korún.
Rozhodnutie o pridelení odmeny za sobášenie zdôvodnil viceprimátor Trenčína Anton Boc "výkonom svadobného obradu počas voľna a zvýšenými nárokmi na oblečenie a vzhľad sobášiaceho funkcionára". Poplatok 500 korún za každý obrad by mal poslancom slúžiť aj na nákup vhodného oblečenia.
Pridelenie odmien sobášiacim poslancom sa však nepáčilo niektorým ich kolegom. Poslankyňa za KDH Oľga Löbbová sa pýtala, či "aj inde nemusia chodiť poslanci slušne oblečení". Podľa nej sa nikto nezaujíma, koľko poslanec minie na telefóny a benzín, a "na príspevok by podľa nej mali mať nárok aj poslanci, ktorí nesobášia".
Jej straníckeho kolegu Mariána Kvasničku zas "vyrušuje, že jeden poslanecký úkon je zaplatený lepšie ako množstvo ostatných poslaneckých úkonov". Podľa ďalšieho poslanca Ľubomíra Dobiaša (DS) je však "vykonávanie rozvodov stále lepší kšeft ako robenie sobášov". Niektorí poslanci namietali aj to, že poslanci tak dostanú omnoho vyššiu odmenu ako zamestnanci mesta zabezpečujúci kultúrny a spoločenský program počas obradov. Tí sú podľa tajomníka mestského úradu Tibora Hlobeňa odmeňovaní sumou od 100 do 150 korún za obrad.
Sumu 500 korún za obrad si trenčianski poslanci schválili na základe porovnania s odmeňovaním poslancov v ostatných krajských mestách. Odmeny v krajských mestách sa pohybujú od 100 korún za obrad v Žiline až po 500 korún v Bratislave. Vo viacerých mestách však sobášiaci poslanci majú nárok aj na jednorazový niekoľkotisícový príspevok na oblečenie. (mp)