Bežní ľudia zatiaľ odpracovali 83 dní. Nemeckí poslanci zasadali 40 dní, poľskí 25, maďarskí 21, europoslanci 20 a českí poslanci tiež len 18 dní.
Najbližšia schôdza sa začne až 10. mája, posledná sa skončila 21. marca. Odvtedy nerokovala ani väčšina parlamentných výborov. V europarlamente pritom výbory a poslanecké komisie zasadajú prakticky nepretržite. Europoslankyňa Monika Beňová potvrdzuje, že "evidentne je viac práce v Bruseli" než v slovenskom parlamente.
Niektorí poslanci hovoria, že sa v čase medzi schôdzami stretávajú s voličmi a študujú zákony. Poslanec Branislav Opaterný (SF), ktorý má skúsenosti ako podnikateľ, tvrdí, že intenzita práce sa nedá porovnávať. Ak nejaký poslanec chce, môže sa podľa neho "viezť aj štyri roky" bez veľkej námahy, ale "kto chce, prácu si nájde".
Podľa podpredsedu parlamentu Bélu Bugára dlhodobý program schôdzí schvaľuje poslanecké grémium a "musíme niekedy posúvať rokovanie až takto, lebo sú medzinárodné aktivity".
Len v apríli vycestovali do sveta na rôzne konferencie desiatky poslancov. Napríklad na zhromaždení medziparlamentnej únie v Manile na Filipínach strávili traja poslanci 11 dní.
Dagmar Bollová, poslankyňa za KSS, predtým učiteľka na strednej škole, povedala, že od poslednej schôdze sa zúčastnila na dvoch rokovaniach výboru, vo zvyšnom čase sa pripravuje na najbližšiu schôdzu. "Inak mi takéto dlhé pauzy prekážajú," sťažuje sa. Podľa nej by dvaja, traja rozcestovaní poslanci na rokovaní nikomu nechýbali.
V roku 2004 strávili slovenskí poslanci v pléne parlamentu 91 dní, čo sú 4 pracovné mesiace.
Bývalý poslanec Imrich Béreš, dnes šéf Prvej stavebnej sporiteľne, povedal, že "ak človek vykonáva svoju prácu poriadne v jeden aj druhej inštitúcii, tak v tom nie je časový rozdiel".