Zvolen chce druhý, Bratislava už piaty titul

Vlani sa z hokejového titulu tešili hokejisti Dukly Trenčín, vo finálovej sérii zdolali Zvolen 4:2 na zápasy. Dukla už titul neobháji, v 12. ročníku ST extraligy nastúpia vo finále Zvolen - Slovan. FOTO - ČTK

BRATISLAVA - Do finále play off slovenskej hokejovej ST extraligy sa prebojovali dva najlepšie tímy zo základnej časti HKm Zvolen - Slovan Bratislava. Séria na štyri víťazstvá štartuje už dnes o 17.00 h na zvolenskom ľade. Nový majster môže byť známy v nedeľu 10. apríla, najneskôr však po prípadnom siedmom súboji v sobotu 16. apríla. Zvolen siaha na svoj druhý titul (vyhral v roku 2001), Slovan by si bilanciu vylepšil už na päť prvenstiev (doteraz 1998, 2000, 2002, 2003).

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Finále bude aj zaujímavým duelom kapitánov oboch tímov Richarda Šechného a Richarda Kapuša. Obaja majú po štyri slovenské tituly. Tým sa môže pýšiť už len bratislavský obranca Radoslav Hecl, pre ktorého sa však sezóna pre zranenie predčasne skončila. "Štyri razy som dvíhal nad hlavu víťaznú trofej, ale teraz by som ju prvý raz získal s kapitánskym céčkom na drese," želal si pred finálovou sériou Kapuš.

Zatiaľ čo Zvolen sa do finále dostal pomerne ľahko a v semifinálovej sérii s Košicami (4:1 na zápasy) nemusel odkryť všetky karty, Slovan sa v dramatickej bitke s Trenčínom natrápil v siedmich zápasoch. Mužstvo HKm sa v kompletnom zložení pripravuje už týždeň, kým Bratislavčania sa po sobotňajšom rozhodujúcom víťazstve stretli na prvom tréningu pred finále až včera.

SkryťVypnúť reklamu

"Obranca Višňovský má silne narazené koleno a v prvých dvoch stretnutiach vo Zvolene bude chýbať. Ďalšieho beka Horáčka trápi rameno, jeho štart je neistý," vravel tréner Slovana Miloš Říha, keď rátal hráčov do zostavy. V nedeľu dostali hráči voľno, na regeneráciu síl po ťažkej sérii by potrebovali aj ďalší deň. No termínový kalendár je neúprosný. "Ten, kto ho zostavoval, zrejme nerátal, že semifinále sa môže hrať na sedem zápasov," ironicky poznamenal kanonier Slovana Miroslav Šatan.

Mužstvo z Bratislavy hralo so Zvolenom vo finále zatiaľ dva razy (2000, 2002) a zakaždým vystúpilo na vrchol. Vlani však slovanisti podľahli súperovi v semifinále po mimoriadne vyhecovanej sérii.

Nerád na ňu spomína útočník Martin Bartek. Pred rokom hral za Zvolen, teraz je v Bratislave: "Túžili sme po jedinom - vyradiť Slovan. Finálová prehra s Trenčínom nás potom nebolela. Dnes, keď hrám za Slovan, vidím, že je to päťkrát ťažšie než v hociktorom inom klube na Slovensku. Každý sa na nás chce vytiahnuť. A reči o naklonených rozhodcoch sú nezmysly."

SkryťVypnúť reklamu

Bartek pozná zvolenské mužstvo, jeho silné aj slabšie stránky. "Majú štyri vyrovnané päťky a skvelého Križana v bránke. Na každý tím je však recept," povedal.

Krídelník Slovana sa nazdáva, že vo finále sa už nebude hrať taký otvorený hokej ako v semifinále s Trenčínom. Viac priestoru dostane taktická hra. "Isté je jedno: v predchádzajúcej sérii sme využili výhodu domáceho prostredia, ale vo finále by nám to na titul nestačilo. Potrebujeme vyhrať vo Zvolene aspoň jeden zápas. Najlepšie by bolo prekvapiť súpera hneď na začiatku," povedal Bartek pred cestou na dnešný otvárací súboj do svojho rodného mesta. (on)

Program finále

1. zápas, dnes: Zvolen - Slovan

2. zápas, zajtra: Zvolen - Slovan

3. zápas, sobota 9. apríla: Slovan - Zvolen

SkryťVypnúť reklamu

4. zápas, nedeľa 10. apríla: Slovan - Zvolen

prípadný 5. zápas, utorok 12. apríla: Zvolen - Slovan

prípadný 6. zápas, štvrtok 14. apríla: Slovan - Zvolen

prípadný 7. zápas, sobota 16. apríla: Zvolen - Slovan

(všetky majú začiatok o 17.00 h, vysiela STV 2)

Hokejoví majstri Slovenska

Sezóna Majster Zdolaný Víťaz zákl. finalista časti

1993/1994 Trenčín Košice   Trenčín  

1994/1995 Košice Trenčín   Trenčín  

1995/1996 Košice Trenčín   Košice  

1996/1997 Trenčín Košice   Košice  

1997/1998 Slovan Košice   Slovan  

1998/1999 Košice Slovan   Slovan  

1999/2000 Slovan Zvolen   Slovan  

SkryťVypnúť reklamu

2000/2001 Zvolen Trenčín   Zvolen  

2001/2002 Slovan Zvolen   Zvolen  

2002/2003 Slovan Košice   Slovan  

2003/2004 Trenčín Zvolen   Trenčín

2004/2005 ............ ...........   Zvolen

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 688
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 470
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 464
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 458
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 564
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 998
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 167
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu