„Samozrejme, eurá akceptujeme. Ktokoľvek nimi chce platiť, je u nás vítaný,“ oznamuje erotický butik Myla. Rovnako je to aj u veľkých predajcov - svoje systémy naprogramovali tak, že sú schopní prijímať platby v oboch menách. Obchodné domy ako Marks and Spencer alebo Harrods, do ktorých chodí aj veľa zahraničných turistov, sú už na platby eurami pripravené.
„Pozrite, keď to vyzerá ako peniaze, tak sa podľa toho budem aj správať,“ zhrnul princíp „žiadne peniaze nesmrdia“ jeden londýnsky taxikár. Na euro sa pripravujú už aj menšie podniky - kaviarne, reštaurácie, krčmy, trafiky.
Niektorých Britov nakupujúcich na vychytenej Oxford Street však ofenzíva eura, ktoré sa na ostrovoch stáva druhou neoficiálnou menou, znepokojilo. Zdá sa im, že do Británie sa vkradlo zadnými dverami. „Myslím, že libru musíme nevyhnutne stratiť, keď sa k nám už euro takto dostalo,“ hovorila znepokojene len 17-ročná Laura.
Iná Londýnčanka sa na vec pozrela najmä z ekonomického hľadiska a predpovedala, že turisti budú teraz vo Veľkej Británii nechávať ešte viac peňazí. „Vydávať im budú v obchodoch v librách, ktoré sa im nebude chcieť nosiť so sebou domov, a tak ich radšej minú. To je pre naše obchody dobrá správa.“ (reuters)